صنایع برودتی سید صالحی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

آموزش تعویض کمپرسور یخچال + نصب کمپرسور یخچال

تعویض کمپرسور یخچال
آنچه در این مقاله می‌خوانید

تعویض کمپرسور یخچال (Replacing refrigerator compressor) به تخصص بالایی نیاز دارد. پس اگر موتور یخچال شما یا همان کمپرسور ایراد پیدا کرده است و قصد دارید خودتان آن را تعویض کنید باید شناخت زیادی روی انواع موتور یخچال و نحوه تعویض کمپرسور یخچال داشته باشید.

چون تعویض موتور یخچال و فریزر کار ساده‌ای نیست که هر کسی بتواند این کار به راحتی در منزل انجام دهد؛ چون اگر قدرت و توان موتور جدیدی که انتخاب کرده‌اید از کمپرسور قبلی یخچال قوی‌تر و یا ضعیف‌تر باشد بدون شک عملکرد یخچال شما مختل خواهد شد. به همین منظور ما در این مطلب از وب سایت صنایع برودتی سید صالحی سعی کرده‌ایم آموزش دقیق تعویض موتور یخچال را برایتان شرح دهیم. پس اگر تمایل دارید تا پایان این متن ما را همراهی کنید.

آموزش تعویض کمپرسور یخچال

اولین گام برای تعویض کمپرسور یخچال، خرید یک موتور اصل و متناسب با مدل و اندازه یخچالتان است. یادتان باشد کمپرسورها همگی دارای قدرت متفاوتی هستند پس نمی‌توان کمپرسور یک یخچال ساده را روی کمپرسور یخچال های ساید بای ساید گذاشت.

اگر هیچ تخصصی در زمینه تعویض کمپرسور یخچال ندارید می‌توانید با کارشناسان فروش ما در صنایع برودتی سید صالحی تماس بگیرید و با ارائه برچسب های روی موتور معیوب، نوع و برند یخچال خود دقیقاً کمپرسور مورد نیازتان را به دست آورید. بعد از خرید کمپرسور یخچال نوبت به بستن کمپرسور روی بدنه یخچال و فریزر می‌شود‌.

آموزش نصب کمپرسور یخچال

مهم‌ترین کار قبل از تعویض کمپرسور یخچال کشیدن دو شاخ یخچال از پریز است. یادتان باشد” اول ایمنی بعد کار” سپس برای نصب کمپرسور یخچال مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

  • جدا کردن موتور قدیمی یخچال

با استفاده از یکسری ابزارآلات تخصصی مثل پیچ گوشتی و همچنین یک دم باریک و انبردست با دقت لوله‌های ورودی و خروجی گاز یخچال به کمپرسور را قطع کنید. حالا به راحتی می‌توانید کمپرسور خراب و یا سوخته را از بدنه یخچال جدا کرده و کنار بگذارید.

جدا کردن موتور قدیمی یخچال

  • قرار دادن کمپرسور جدید روی یخچال

پس از جدا کردن کمپرسور قدیمی یخچال حالا کمپرسور نو را روی جای ثابت کمپرسور قدیمی قرار دهید. سپس پاورهای یخچال را به موتور جدید متصل کنید. حالا لوله‌های ورودی و خروجی گاز فریون را به کمپرسور جدید جوش دهید.

  • محکم کردن پایه های کمپرسور

در مرحله بعد برای تعویض کمپرسور یخچال باید جهت محکم کردن پایه های کمپرسور، عایق های آن را روی بدنه یخچال محکم کنید. اگر این کار را با دقت زیادی انجام ندهید ممکن است بعداً در زمان خاموش و روشن شدن یخچال نیز کمپرسور لرزش پیدا کند و باعث ایجاد صداهای آزاردهنده‌ای مثل تق تق کردن از یخچال شود.

  • شارژ گاز یخچال

در مرحله بعد باید موتور یخچال را به عنوان یکی از کمپرسورهای برودتی شارژ گاز کنید. برای این کار به وسایل مخصوصی جهت شارژ گاز یخچال نیاز دارید. در غیر این صورت دستگاه برودتی شما هیچ گونه سرمایی تولید نخواهد کرد. برای یادگیری نحوه شارژ گاز لطفا مقاله « آموزش شارژ گاز یخچال » را مطالعه نمایید.

  • تمیز کردن محیط کار

در آخر عوامل اطمینان کمپرسور را بررسی کنید و اطراف موتور را به خوبی تمیز کنید. سپس یخچال را به آرامی سر جای خود بگذارید. بعد از آن اجازه دهید حدود ۷ الی ۸ ساعت گاز درون کمپرسور آرام بگیرید. پس از گذشت این مدت حالا دو شاخ یخچال را به پریز بزنید و از کیفیت عملکرد یک کمپرسور جدید لذت کافی را ببرید.

تمیز کردن محیط کار

خرید کمپرسور یخچال از فروشگاه سیدصالحی

شاید این سؤال در ذهنتان باشد که کمپرسور یخچال هم مانند هر چیز دیگری وقتی خراب شد با هزینه اندکی آن را تعمیر می‌کنیم پس چه نیازی به تعویض کمپرسور یخچال داریم؟ در حقیقت باید گفت کمپرسورهایی که بعد از خرابی تعمیر می‌شوند هیچ گونه تضمینی برای سلامت و کار کردن آن‌ها در طولانی مدت وجود ندارد.

پس هر لحظه ممکن است که مجدداً کمپرسور خراب شود بنابراین شما به ناچار باید به غیر از هزینه تعمیرات قبلی موتور یخچال نیز یک هزینه بالایی را هم برای خرید کمپرسور جدید در نظر بگیرید. به همین دلیل متخصصین فنی در صنایع برودتی سید صالحی به شما پیشنهاد می‌کنند که با خرید کمپرسور یخچال خودتان را برای حداقل ۱۵ سال از خرابی کمپرسور و تعمیرات هزینه دار یخچال نجات دهید.

یادتان باشد صنایع برودتی سید صالحی باسابقه‌ای بیش از 30 سال در عرصه تولید و توزیع قطعات دستگاه های برودتی با تکیه بر علم روز و تجربه متخصصان این صنعت در جهت عرضه کمپرسورهای برودتی با کیفیت اقدام نموده است پس اگر به دنبال خرید این محصول با کیفیت تضمینی هستید تنها کافیست با ما در تماس باشید.

اشتراک گذاری

Telegram
WhatsApp
Pinterest
Facebook
Email
مقالات مرتبط
۲۰ فروردین, ۱۴۰۳
بدون دیدگاه
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *