صنایع برودتی سید صالحی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

آموزش شارژ گاز یخچال به آسانی و با کمترین هزینه!

شارژ گاز یخچال
آنچه در این مقاله می‌خوانید

شارژ گاز یخچال (Refrigerator gas charging) اگر چه جزو تعمیراتی است که توسط افراد متخصص باید انجام شود اما چنانچه شما تجربه‌ای کم در امور فنی دارید می‌توانید با آموزش نحوه شارژ کردن گاز یخچال این کار را انجام دهید. توجه داشته باشید کم شدن گاز یخچال می‌تواند در عدم خنک نگه داشتن فضای یخچال نقش مهمی داشته باشد و باعث ایجاد بوی نامطبوع در اطراف یخچال و کارکرد یکسره کمپرسور یا موتور یخچال شود از این رو حتماً باید حواستان به مقدار گاز یخچال باشد.

اهمیت گاز یخچال چیست؟

گاز یخچال که در واقع هوای فشرده است و نوعی گاز شیمیایی به شمار می‌رود در کویل‌ های اپراتور و کمپرسور گردش کرده و منجر به خنک شدن فضای یخچال و فریزر می‌شود. این نوع گاز اگرچه ماده بی‌رنگ و بی‌بو است اما در صورت نشتی ممکن است در اطراف یخچال بوی بد حس کنید. اهمیت تنظیم بودن گاز یخچال بسیار زیاد است بنابراین در صورت تنظیم نبودن یخچال شروع به گرم شدن خواهد کرد و در این صورت مشکلات زیادی به وجود می‌آورد.

آموزش نحوه شارژ گاز یخچال

اگر شما هم می‌خواهید با آموزش شارژ گاز یخچال به آسانی و بدون هیچ مشکلی آشنا شوید لازم است بدانید تنظیم گاز یخچال بسیار مهم است. از این رو باید به صورت کاملاً اصولی اقدام به شارژ گاز یخچال کنید. برای این امر ابزاری چون پک هوا گاز، دستگاه وکیوم، ترازوی دیجیتال، دستگاه گژ، سیم جوش نقره، والف و دراگرنو نیاز است. در اولین مرحله نیاز است که منشأ مشکل یخچال را پیدا کنید زیرا ممکن است به دلیل نشتی گاز یا کیپ شدن لوله مویی یخچال مشکلات تنظیم نبودن گاز یخچال رخ دهد.

آموزش نحوه شارژ گاز یخچال

مراحل بعد برای پر کردن گاز یخچال

پس از اینکه ابزار مورد نیاز را تهیه کردید باید نوع مدل و حجم گاز استاندارد هر یخچال را طبق چیزی که بر روی برچسب آن درج شده است انتخاب کنید. پس از این لازم است لوله شارژ گاز را تشخیص دهید. در مرحله بعد باید یک سر لوله گژ را به دستگاه وکیوم و یک سر لوله را به لوله شارژ گاز وصل نمایید. حدوداً ۲۰ دقیقه زمان لازم است تا کمپرسور به صورت کامل وکیوم شود.

بعد از اینکه این زمان به اتمام رسید باید شیر گژ را ببندید و سر لوله را از دستگاه وکیوم جدا نمایید. پس از این با استفاده از یک ترازوی دیجیتال میزان دقیق و استاندارد وزن گاز را محاسبه نمایید و در نهایت میزان استاندارد گاز را تزریق کنید. شارژ گاز یخچال باید در دو مرحله انجام شود تا به دستگاه فشار وارد نشود. مثلاً چنانچه بخواهید ۱۰۰ گرم گاز تزریق کنید ابتدا لازم است ۴۰ گرم را تزریق کرده و دستگاه را به برق بزنید پس از این مجدد یخچال را از برق بکشید و مراحل قبلی را انجام دهید و ۵۰ گرم باقیمانده را تزریق نمایید.

نکات مهم در شارژ گاز یخچال

همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره شد چنانچه در خصوص موارد فنی تخصص ندارید بهتر است حتماً شارژ گاز یخچال (Refrigerator gas charging) را به افراد متخصص بسپارید. اگر خودتان بخواهید این موارد را انجام دهید ابتدا باید از سوراخ نبودن کویل‌ ها مطمئن شوید. همچنین باید اطمینان داشته باشید که سیستم یخچال از مواد خنک کننده قبلی کاملاً تخلیه شده باشد.

برای اینکه از پر بودن گاز یخچال اطمینان داشته باشید در تابستان عدد روی گیج باید ۱۰ و در زمستان روی ۷ یا ۸ قرار بگیرد. حال چنانچه به دنبال خرید گازهای برودتی هستید لازم است بدانید صنایع برودتی سید صالحی انواع گازهای برودتی مربوط به یخچال و فریزر و کولر گازی را با قیمتی مناسب به اقصی نقاط کشور ارائه می‌دهد.

نکات مهم در شارژ گاز یخچال

اقدامات ایمنی برای شارژ گاز یخچال

برای اینکه به صورت کامل اقدامات ایمنی را در زمان شارژ گاز یخچال رعایت کنید حتماً یخچال باید خاموش باشد. همچنین تمامی تجهیزات باید ارت باشد و دارای سیستم خاموش شدن اضطراری باشد. اگرچه این گاز برای انسان بی‌ضرر است اما قابل انفجار بوده از این رو تهویه اتاق باید باز باشد. در صورتی که نیاز به لحیم کاری باشد تمامی موارد باید طبق قوانین ایمنی آتش نشانی انجام شود.

سخن پایانی

شارژ گاز یخچال اگر چه بهتر است توسط افراد متخصص انجام شود اما اگر شما می‌خواهید خودتان در منزل آن را انجام دهید بهتر است آموزش این کار را به صورت کامل بررسی کنید. برای خرید گاز یخچال نیز لازم است به مراکز معتبر مراجعه کنید. در این خصوص توجه داشته باشید صنایع برودتی سید صالحی ارائه دهنده بهترین و باکیفیت ترین خدمات در زمینه تولید و توزیع قطعات دستگاه‌ های برودتی به مشتریان عزیز می‌باشد.

اشتراک گذاری

Telegram
WhatsApp
Pinterest
Facebook
Email
مقالات مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *