صنایع برودتی سید صالحی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

۵ علت سرد نکردن یخچال + ارائه راه حل صد در صد تضمینی

سرد نکردن یخچال
آنچه در این مقاله می‌خوانید

از جمله مشکلات رایج که برای یخچال فریزرها رخ می‌دهد، سرد نکردن یخچال (Refrigerator Is Not Cooling) است. از آنجایی که این لوازم خانگی به صورت ۲۴ ساعته کار می‌کند و کار کرد درست آن تأثیر بسزایی بر روی سلامتی افراد دارد پس باید توجه ویژه‌ای به درست کار کردن آن داشته باشیم.

عدم سرد کردن یخچال می‌تواند موجب خرابی مواد غذایی و در نهایت مسمومیت افراد خانواده شود. از طرفی این مشکل بر روی کمپرسور فشار زیادی وارد خواهد کرد که در این صورت مشکلات جدی‌تری برای یخچال به وجود می‌آید. با این حال لازم است در صورت مواجه شدن با مشکل سرد نکردن یخچال سریعاً به حل آن پرداخت.

5 علت سرد نکردن یخچال

خرابی درب یخچال و سرد نشدن یخچال

سرد نکردن یخچال در واقع مشکلی است که با وجود کار کردن موتور و روشن بودن یخچال، داخل آن به اندازه کافی سرد نیست. این مشکل می‌تواند علت‌های مختلفی داشته باشد که یکی از شایع ‌ترین این موارد، خرابی درب یخچال است. در صورت خرابی واشر و لاستیک درب یخچال دستگاه امکان سرد کردن و کاهش دما به میزان لازم را نخواهد داشت. همچنین این مشکل می‌تواند موجب برفک زدن یخچال شود. راه حل ۱۰۰ تضمینی برای رفع این مشکل بررسی واشر و لاستیک درب یخچال است که چنانچه خراب و فرسوده شده باشد باید تعویض گردد.

خراب شدن کمپرسور یخچال و سرد نکردن آن

خراب شدن کمپرسور یخچال دومین عوامل است که منجر به سرد نکردن یخچال می‌شود. چنانچه برای این قطعه مشکل فنی به وجود آید مشاهده خواهید کرد که فن فریزر کار می‌کند اما یخچال خنک نمی‌شود. مهم‌ترین نقشی که کمپرسور در یخچال دارد، فشرده کردن گاز پمپاژ آن به داخل لوله‌های سیاه پشت یخچال است. همچنین خراب بودن رله کمپرسور ممکن است موجب سرد نشدن داخل یخچال شود. برای این منظور باید اقدام به تعمیر یا تعویض این قطعات شود.

خراب شدن کمپرسور یخچال و سرد نکردن آن

سرد نکردن یخچال و خرابی کندانسور

از دیگر قطعات مهم یخچال می‌توان به کندانسور اشاره کرد که خرابی آن منجر به سرد نشدن یخچال می‌شود. سومین دلیل سرد نشدن یخچال مسدود شدن لوله های کندانسور است. اگر لوله‌ های کندانسور یخچال مسدود شده باشد گاز یخچال نمی‌تواند گرمای داخل آن را جذب کند و در نهایت داخل یخچال گرم می‌ماند. همچنین فن کندانسور نقش مهمی برای خنک کردن کمپرسور و لوله‌ های کندانسور دارد که معیوب شدن و خراب شدن این قطعه نیز چهارمین علت سرد نکردن یخچال است.

چنانچه یخچال و فریزر به صورت هم‌زمان با مشکل سرد نکردن مواجه شدند می‌توان به این موضوع که فن کندانسور دچار خرابی شده است پی برد. توجه داشته باشید چنانچه کندانسورهای ایستاده شما دچار خرابی و فرسودگی شده باشد می‌توانید بهترین کندانسورهای ایستاده را با قیمتی مناسب و کیفیت بالا از صنایع برودتی سید صالحی تهیه کنید.

کمبود گاز مبرد و سرد نکردن یخچال

پنجمین دلیلی که موجب سرد نشدن یخچال می‌شود کمبود گاز یخچال است. گاز مبرد در واقع نقش بسیار مهمی در سیکل سرمایشی یخچال دارد و چنانچه یخچال با کمبود این گاز مواجه شود شما شاهد سرد نکردن یخچال و داغ شدن بیش از حد کمپرسور خواهید بود. راهکار بسیار مناسب برای حل این مشکل کمک گرفتن از مراکز تخصصی تعمیر یخچال است تا محل نشتی گاز یخچال را بررسی کنند و در صورت کمبود گاز، به یخچال گاز تزریق نمایند.

خراب بودن ترموستات و سنسور محیطی یخچال و سرد نکردن آن

ششمین موردی که موجب سرد نکردن یخچال (Refrigerator Is Not Cooling) می‌شود، خرابی ترموستات است. این قطعه که در واقع موظف به تنظیم دمای یخچال است چنانچه دچار خرابی شود فضای داخل یخچال گرم خواهد شد. همچنین مشکل خرابی ترموستات یا سنسور محیطی موجب یکسره کار کردن موتور و یخچال خواهد شد که در انتها شاید کمپرسور یخچال بسوزد که در این صورت دیگر یخچال امکان خنک کردن نخواهد داشت. حال چنانچه ترموستات ‌های یخچالی و صنعتی شما دچار خرابی یا فرسودگی شده است می‌توانید برای تهیه بهترین ترموستات ‌های یخچالی با قیمت مناسب و کیفیت بالا به صنایع برودتی سید صالحی مراجعه کنید.

خراب شدن فن اواپراتور

معیوب شدن فن اواپراتور هفتمین دلیلی است که موجب سر نکردن یخچال می‌شود. این قطعه که نقش اصلی یخ زدایی و به چرخش درآوردن سرما در محیط یخچال را دارد چنانچه دچار خرابی شود طبیعتاً فضای یخچال سرد نخواهد شد. برای حل این مشکل باید از تعمیرکاران حرفه ‌ای جهت تعمیر این قطعه کمک بگیرید. علاوه بر این موارد دیگری نیز باعث سرد نشدن یخچال می‌شود که عبارتند از:

  • خازن یخچال مشکل دارد
  • عدم تنظیم دمای درست یخچال
  • زیاد بودن حجم مواد غذایی داخل یخچال

خراب شدن فن اواپراتور

سخن پایانی

سرد نکردن یخچال می‌تواند مشکلات زیادی برای مواد غذایی و دیگر بخش‌های یخچال به وجود آورد از این رو جزو موارد مهم است که باید مورد بررسی قرار بگیرد. دلایل مختلفی برای سرد نشدن یخچال وجود دارد که به راحتی می‌توان آن را تشخیص داد. در نهایت باید بدانید صنایع برودتی سید صالحی ارائه دهنده بهترین و باکیفیت‌ ترین خدمات در زمینه تولید و توزیع قطعات دستگاه‌ های برودتی به مشتریان عزیز می‌باشد.

اشتراک گذاری

Telegram
WhatsApp
Pinterest
Facebook
Email
مقالات مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *