صنایع برودتی سید صالحی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

راهنمای تنظیم دمای یخچال در تابستان و زمستان

تنظیم دمای یخچال
آنچه در این مقاله می‌خوانید

تنظیم دمای یخچال (Adjusting the temperature of the refrigerator) به درستی، می‌تواند از فاسد شدن مواد غذایی پیشگیری کند و همچنین مانع از یخ زدن مواد غذایی شود. چنانچه متوجه شدید مواد غذایی داخل یخچال به اندازه کافی سرد نیست و یا از طرفی این مواد غذایی بیش از اندازه سرد شده است باید برای تنظیم دمای این دستگاه اقدام کنید. برای اطلاع از تنظیم دمای یخچال با ما همراه باشید.

درجه یخچال باید روی چند باشد؟

قبل از اینکه در خصوص تنظیم دمای یخچال صحبت کنیم شاید برای شما هم سؤال پیش بیاید که بهترین دما برای یخچال و فریزر چند است؟ دقت داشته باشید درجه نرمال برای هر یخچال می‌تواند با یخچال دیگر متفاوت باشد. اگرچه همه یخچال‌ها کارکرد یکسانی دارند اما دمایی که برای هر دستگاه مناسب است مطابق با استانداردهای یخچال متفاوت خواهد بود. مثلاً این دما برای یخچال‌ های ترموستاتی در تابستان باید بین ۴ الی ۵ درجه و در زمستان ۳ الی ۴ درجه باشد. و اما برای یخچال های دیجیتال دمای مناسب در تابستان ۵ الی ۶ درجه و در زمستان ۴ الی ۵ درجه است.

راهنمای تنظیم دمای یخچال در تابستان و زمستان

در خصوص تنظیم دمای یخچال در فصل زمستان و تابستان لازم است توجه داشته باشید که در هر فصل با توجه به تغییر دمای خانه می‌توان دمای یخچال را نیز تغییر داد. مثلاً در فصل زمستان سردتر شدن فضای خانه به طور طبیعی موجب کاهش دمای یخچال می‌شود و در تابستان این اثر برعکس است و طبق این امر باید درجه یخچال تنظیم شود تا مشکلی به وجود نیاید.

راهنمای تنظیم دمای یخچال در تابستان و زمستان

تنظیم درجه یخچال های قدیمی

برای تنظیم درجه یخچال‌ های قدیمی می‌توانید از ولوم تنظیم دما استفاده کنید. این ولوم که داخل یخچال و معمولاً در سمت بالای دستگاه قرار دارد دارای مجموعه‌ای از اعداد است که جهت تنظیم دمای یخچال (Adjusting the temperature of the refrigerator) از آن استفاده می‌شود. با چرخاندن این کلید شما می‌توانید دمای داخل یخچال ‌های قدیمی را تنظیم کنید. معمولاً در بیشتر یخچال‌ها اعداد بزرگ‌تر یخچال شما را سردتر می‌کنند.

معمولاً بهترین تنظیم برای این یخچال‌ها این است که ولوم را در وسط قرار دهید؛ مثلاً اگر رنج ولوم از ۱ تا ۵ است بهتر است عدد را روی ۳ بگذارید. توجه داشته باشید این یخچال ‌های ترموستاتی به راحتی در فصل تابستان و زمستان قابلیت تغییر درجه را دارند. حال چنانچه ترموستات ‌های یخچالی و صنعتی شما دچار خرابی یا فرسودگی شده است می‌توانید بهترین ترموستات‌ های یخچالی را با قیمت مناسب و کیفیت بالا از صنایع برودتی سید صالحی تهیه کنید.

تنظیم دمای یخچال با تنظیم کننده کشویی

برخی دیگر از یخچال‌ها دارای تنظیم کننده کشویی است که در قسمت بالای دستگاه واقع شده است. به طور کلی این تنظیم کننده همچون تنظیم کننده ولوم کار می‌کند که می‌توانید با حرکت کشویی دمای یخچال را تنظیم نمایید. توجه داشته باشید این تنظیم کننده معمولاً روی قسمت بالایی یخچال و نزدیک به لولای درب قرار می‌گیرد و دارای یک سری اعداد است که می‌توانید از این اعداد جهت تنظیم دمای مناسب یخچال استفاده نمایید. اگر قصد کاهش دمای یخچال را داشتید می‌توانید سوئیچ لغزنده را به طرف راست حرکت داده تا دمای یخچال خنک‌تر شود. در این تنظیم کننده نیز معمولاً بهترین دما در حالتی است که سوئیچ لغزنده درست وسط آن قرار بگیرد.

تنظیم دمای یخچال با تنظیم کننده کشویی

تنظیم دمای یخچال های الکترونیکی

برای تنظیم دمای یخچال‌ها با صفحه نمایش دیجیتال به راحتی می‌توانید اقدام کنید. این یخچال‌ های جدید که دارای صفحه نمایش در جلوی یخچال است دارای دکمه ‌های کنترلی بوده مدل‌های جدیدتر آن نیز دارای صفحه نمایش لمسی است که می‌توانید از این کلیدها برای تنظیم دمای داخل یخچال استفاده کنید.

بعضی از یخچال‌ها دکمه‌هایی چون گرم‌تر و سردتر دارند که شما به راحتی می‌توانید آنچه را می‌خواهید انتخاب نمایید. با توجه به اینکه تنظیم این یخچال‌ها در برندهای مختلف متفاوت است برای تنظیم هرچه بهترِ دمای آن می‌توانید به دفترچه راهنمای یخچال مراجعه کنید. مثلاً برای تنظیم یخچال فریزر سامسونگ چنانچه دکمه fridge را بفشارید دمای یخچال بین دماهایی که از قبل تنظیم شده است تغییر خواهد کرد.

سخن پایانی

تنظیم دمای یخچال به درستی اهمیت زیادی دارد لذا سرمای زیاد یخچال یا کم شدن دمای یخچال بر روی کارکرد یخچال و فاسد شدن مواد غذایی تأثیر می‌گذارد و از طرفی موجب اتومات نکردن یخچال خواهد شد. لازم است بدانید در فصل زمستان و تابستان برای تنظیم دمای یخچال باید از اعداد متفاوتی استفاده کرد. حال چنانچه قطعه‌ای از این دستگاه دچار خرابی شده باشد و دمای آن به درستی تنظیم نمی‌شود لازم است بدانید صنایع برودتی سید صالحی ارائه دهنده بهترین و باکیفیت ‌ترین خدمات در زمینه تولید و توزیع قطعات دستگاه‌ های برودتی به مشتریان عزیز می‌باشد.

اشتراک گذاری

Telegram
WhatsApp
Pinterest
Facebook
Email
مقالات مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *