صنایع برودتی سید صالحی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

دلایل کار نکردن صفحه نمایش یخچال + آموزش رفع مشکل

کار نکردن صفحه نمایش یخچال
آنچه در این مقاله می‌خوانید

کار نکردن صفحه نمایش یخچال (Refrigerator screen not working) دلایل مختلفی دارد. گاهی اوقات سیم کشی برق یخچال ایراد پیدا می‌کند یا اینکه تنظیمات یخچال خرابی دارد. البته بعضی مواقع علت کار نکردن صفحه نمایش یخچال تنها یک ایراد جزئی است، بنابراین فقط با فشردن دکمه ریست روی صفحه نمایش مشکل ایجاد شده برطرف می‌شود؛ ولی گاهی اوقات علت خاموش و روشن صفحه نمایش یخچال خرابی قطعات داخلی مثل بُرد الکترونیکی است. در این موقع باید برای رفع مشکل صفحه نمایش از یک تکنسین حرفه‌ای کمک بگیرید.

کار نکردن صفحه نمایش یخچال چه علتی دارد؟

صفحه نمایش در ساختار یخچال‌های جدید و پیشرفته یک ابزار بسیار مفید و کاربردی به شمار می‌آید. این صفحه نمایش به غیر از اعلام دمای یخچال و فریزر به بهبود عملکرد و همچنین کارایی صحیح یخچال و فریزر کمک می‌کند‌؛ اما متأسفانه گاهی اوقات این صفحه نمایش به علت های مختلفی کار نمی‌کند. در ادامه دلایل خرابی صفحه نمایش یخچال فریزر را با یکدیگر بررسی می‌کنیم.

دلایل خرابی صفحه نمایش یخچال فریزر

اولین دلیل کار نکردن صفحه نمایش یخچال خرابی سیم کشی دستگاه است. مثلاً اگر سیم کشی شل شده باشد در چنین مواقعی یا اصلاً صفحه نمایش روشن نمی‌شود یا اینکه اطلاعات اشتباهی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

دلایل خرابی صفحه نمایش یخچال فریزر

علت خاموش شدن صفحه نمایشگر یخچال

چنانچه سیم کشی یخچال سالم باشد و سوئیچ درب یخچال هیچ مشکلی نداشته باشد احتمال دارد بُرد معیوب شده باشد. دقت کنید بُرد یخچال‌های الکترونیکی مانند ترموستات‌های یخچالی و صنعتی جزو اصلی‌ترین قطعات داخلی یخچال محسوب می‌شود، پس هر مشکلی پیدا کند باعث کار نکردن صفحه نمایش یخچال و خاموش شدن آن خواهد شد. برای رفع این مشکل لازم است تمام اتصالات و همچنین مؤلفه‌هایی که با خرابی و سوختن برد یخچال مرتبط هستند را بررسی کنید.

علت خاموش و روشن شدن صفحه نمایش

گاهی اوقات علت کار نکردن صفحه نمایش یخچال خرابی خود صفحه نمایش است. در واقع دیسپلی یا همان صفحه نمایش اگر بر اثر ضربه، فشار، آب خوردگی و… آسیب ببینید. ممکن است مدام خاموش و روشن شود. در چنین مواقعی بهتر است چند دقیقه‌ای دو شاخ یخچال را از برق بکشید و دوباره به برق متصل کنید، شاید ایراد صفحه نمایش برطرف شود. در غیر این صورت باید قطعه و یا کل صفحه نمایش را تعویض کنید.

علت روشن ماندن صفحه نمایش یخچال

اگر صفحه نمایش یخچال شما به طور مداوم روشن است و اصلاً خاموش نمی‌کند احتمال دارد سوئیچ درب یخچال خراب شده باشد. در چنین حالتی صفحه نمایش یخچال متوجه ی باز بودن و یا بسته بودن درب یخچال نمی‌شود‌.‌ پس برای رفع این مشکل لازم است تا به موقع برای تعویض میکروسوئیچ درب یخچال اقدام کنید برا اینکه صفحه نمایش به موقع خاموش و روشن شود.

تنظیمات صفحه نمایش یخچال

تنظیمات صفحه نمایش یخچال

اگر با بررسی قطعات داخلی یخچال به این نتیجه رسیدید که هیچ کدام از قطعات خراب نیستند، ممکن است علت کار نکردن صفحه نمایش یخچال اختلال در تنظیمات صفحه نمایش یا همان مشکلات نرم افزاری دستگاه باشد. پس اولین کاری که انجام می‌دهید باید صفحه نمایش را ریست کنید. برای ریسک کردن صفحه نمایش یخچال یا همان تنظیم دوباره نمایشگر دستگاه بهتر است دکمه‌ای که مخصوص تنظیمات مجدد صفحه نمایش است را به مدت چند ثانیه نگه دارید‌ تا دستگاه مجدداً ریست شود.

خرابی نمایشگر یخچال چه مشکلاتی به دنبال دارد؟

از آنجایی که صفحه نمایش یخچال اطلاعات بسیاری از جمله مقدار دمای داخلی یخچال و دمای فریزر، تنظیمات مربوط به آب ریز یخچال، فعال بودن و یا فعال نمودن قفل کودک را بررسی می‌کند‌. همچنین تنظیمات یخساز یخچال، وضعیت فیلتر و البته خنک کردن سریع و بسیاری از عملکردهای دیگر یخچال را در اختیار شما قرار می‌دهد. از طرفی صفحه نمایش یخچال این امکان را برایتان فراهم‌ می‌کند تا میزان دمای یخچال و دمای فریزر را به دلخواه خود تغییر دهید‌.

مهم‌تر اینکه به شما اطلاع می‌دهد که درب یخچال برای مدت طولانی باز مانده است. همچنین کثیف بودن فیلتر را به شما اطلاع می‌دهد و به طور کلی ارتباط مستقیمی با اجزای مهم یخچال مثل برد و سیم کشی دستگاه دارد، بنابراین باید در صورت کار نکردن صفحه نمایش یخچال در کوتاه‌ترین زمان ممکن هر گونه اختلالی را در عملکرد صفحه نمایش یخچال برطرف کنید.

سخن پایانی

در این مطلب از وب سایت صنایع برودتی سید صالحی با یکدیگر علت خاموش نشدن صفحه نمایش یخچال و یا روشن نشدن صفحه نمایش یخچال را بررسی کردیم؛ اما یادتان باشد در بیشتر مواقع علت کار نکردن صفحه نمایش یخچال خرابی قطعات مهم یخچال مثل بُرد، رله اورلود خازن، ترموستات‌های یخچالی و صنعتی و… است.

پس برای اینکه بتوانید این مشکل را به طور اساسی برطرف کنید بهتر است قطعه معیوب را به طور کامل تعویض کنید. برای خرید لوازم داخلی یخچال‌های الکترونیکی، نیمه الکترونیکی و همچنین یخچال‌های مکانیکی می‌توانید با کارشناسان فروش ما در صنایع برودتی سید صالحی در ارتباط باشید. خوب است بدانید که صنایع برودتی سید صالحی ارائه دهنده بهترین و باکیفیت ترین خدمات در زمینه تولید و توزیع قطعات دستگاه های برودتی به شما مشتریان گرامی در سراسر کشور است.

اشتراک گذاری

Telegram
WhatsApp
Pinterest
Facebook
Email
مقالات مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *