صنایع برودتی سید صالحی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

المنت شیشه ‌ای یخچال فریزر با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت

المنت شیشه ‌ای یخچال فریزر
آنچه در این مقاله می‌خوانید

المنت شیشه ‌ای یخچال فریزر (Refrigerator glass heater element) یکی از مدل‌های المنت هایی است که در یخچال‌ها استفاده می‌شود. این مدل از المنت ها نسبت به مدل‌های میله‌ای و آلومینیومی جدیدتر هستند. به همین دلیل نیز می‌توانند کمی قیمت‌های بالاتری داشته باشند. در این مطلب که گوشه‌ای از آشنایی شما با المنت های یخچالی و صنعتی را فراهم می‌کند، به بررسی المنت های شیشه ‌ای پرداختیم.

المنت شیشه ‌ای یخچال فریزر چیست؟

المنت شیشه ‌ای یخچال فریزر به المنت هایی گفته می‌شود که می‌توانند در یخچال‌های نسل جدید استفاده شوند و از جنس شیشه نیز ساخته شده‌اند. این نوع از محصولات بسیار حساس بوده و نیاز به مراقبت زیادی دارند. المنت ها در یخچال‌ها به تولید گرما می‌پردازند. این گرما اگر تولید نشود، سرمای یخچال بیش از حد شده و همین موضوع در نهایت باعث از کار افتادن گاز یخچال و همچنین در نهایت سبب سوختن موتور یخچال می‌شود.

المنت شیشه ‌ای یخچال فریزر چیست؟

ویژگی‌های المنت شیشه ‌ای یخچال فریزر

همان طور که توضیح داده شد این مدل از المنت ها همچون دیگر مواردی که در یخچال‌ها به کار ‌می‌روند، می‌توانند گرمای زیادی را تولید کنند. گرمایی که توسط این محصولات تولید می‌شود، گاز یخچال را گرم کرده و آن را به جریان میاندازد. این فرایند سبب می‌شود تا دمای داخلی یخچال همواره سرد باشد. با این حال هر کدام از مدل‌های المنت ها دارای یک سری از ویژگی‌های خاص هستند که بد نیست آن‌ها را بشناسید و بدانید.

جنس المنت شیشه ‌ای یخچال فریزر

همان طور که از نام آن‌ها پیدا است، اصلی‌ترین متریالی که در تولید این محصول به کار رفته است، شیشه می‌باشد. شیشه ‌های استفاده شده در این المنت ها از جنس مخصوصی بوده و به شکلی هستند که میزان گرمای مشخصی را بتوانند تحمل کنند و دچار شکستگی نشوند.

توان

مورد بعدی در خصوص میزان توان المنت شیشه ‌ای یخچال فریزر است. میزان توان المنت های شیشه ‌ای بین ۵۵ وات تا ۲۰۰ وات می‌باشد. این مقدار از توان المنت به شکلی است که می‌تواند برفک‌های داخل یخچال را آب کند اما به قدری هم زیاد نیست که امکان برق گرفتگی و یا حتی ذوب کردی پلاستیک‌های اطراف المنت را به وجود بیاورد.

میزان مصرف برق

میزان مصرف برقی که المنت های یخچالی و صنعتی شیشه‌ ای دارند نیز نکته مهمی می‌باشد. اگر یخچال شما برق زیادی مصرف کند، مسلماً هم برای قبض پایان ماه شما ایجاد مشکل می‌کند و هم می‌تواند سبب شود که به وسایل برقی دیگری که دارید در زمان مصرف برق، آسیب وارد شود. برخلاف دو مدل المنت استیل و آلومینیومی، المنت های شیشه ‌ای می‌توانند میزان برق بسیار کمی را مصرف کنند و این موضوع از جمله مزیت‌های قابل تامل این مدل از المنت ها می‌باشد.

ویژگی‌های المنت شیشه ‌ای یخچال فریزر

حساسیت المنت

یکی از معایبی که المنت های شیشه ‌ای می‌تواند داشته باشد، مربوط به میزان حساسیت‌های بالای این مدل از المنت ها است. در صورتی که المنت های شیشه ‌ای را با دست لمس کنید و یا آن که بر روی آن‌ها آب ریخته شود، با این موضوع روبرو خواهید شد که المنت می‌شکند و این موضوع می‌تواند مشکلات زیادی را برای شما به وجود آورد.

قیمت

قیمت‌هایی که المنت های شیشه‌ ای دارند نسبت به المنت های فولادی یا همان استیل کمی بیشتر است، اما به دلیل ویژگی‌ها و همچنین مزیت‌هایی که برای یخچال شما به ارمغان می‌آورند، می‌توانند گزینه مناسبی برای شما باشند.

کلام پایانی

المنت شیشه ‌ای یخچال فریزر صرفاً یکی از چند مدل المنت هایی است که امروزه در بازار وجود دارد و برخی از یخچال‌ها از این مدل المنت ها استفاده می‌کنند. ویژگی‌هایی همچون مصرف برق پایین، جدیدتر بودن و طول المنت ها باعث کاربردی‌تر شدن این المنت ها شده است. به طور کلی برای آن که بتوانید این نوع از محصولات را خریداری کنید، نیاز دارید تا حتماً به یک فروشگاه و مرکز معتبر مراجعه کنید. یکی از مهم‌ترین مراکزی که وجود دارد، صنایع برودتی سید صالحی است که بهترین نوع قطعات یدکی یخچال‌ها و تمامی مدل‌ها و لوازم برودتی را به فروش می‌رساند.

اشتراک گذاری

Telegram
WhatsApp
Pinterest
Facebook
Email
مقالات مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *