صنایع برودتی سید صالحی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

اواپراتور یخچال چیست + آموزش تعمیر اواپراتور نوفراست

تعمیر اواپراتور نوفراست
آنچه در این مقاله می‌خوانید

تعمیر اواپراتور نوفراست (No frost evaporator repair) موضوعی است که در طول این مقاله به آن خواهیم پرداخت. زمانی که از یخچال های دارای اواپراتورهای نوفراست استفاده می کنید، متوجه می شوید که این یخچال ها ویژگی های خاص و متفاوت زیادی دارند که احتمالا شما تا به حال از آن ها بی خبر بوده اید. در این مطلب به این موضوع پرداخته ایم که اواپراتور دستگاه هایی همچون یخچال چیست و اگر این قطعات نیاز به تعویض یا تعمیر داشته باشند، چگونه می توانید این کار را انجام دهید.

اواپراتور چیست؟

برای آن که بدانید تعمیر اواپراتور نوفراست به چه شکلی انجام می شود، باید بدانید که این قطعه چیست و چه کارایی هایی را می تواند داشته باشد. زمانی که به صورت دقیق این موضوع را بدانید، می توانید به دیگر مسائل و موارد نیز به خوبی رسیدگی کنید. اواپراتور نوفراست مهم ترین قطعه در مسیر تولید کردن سرمای داخل یخچال است.

اواپراتور چیست؟

اواپراتورهای نوفراست می توانند حرارت محیط را دریافت کند و سرما تولید کند. اما نحوه عملکرد اواپراتور به چه شکل است؟ اگر بخواهیم به بیان و زبان ساده این موضوع را توضیح دهیم باید بگوییم که اواپراتورها با گرفتن گرمای اطراف، مایع را به گاز تولید می کنند و از این طریق سرمای لازم را به وجود می آورند.

انواع اواپراتورهای یخچال

معمولا زمانی که اواپراتور یخچال ها دچار مشکل می شود و نیاز به تعمیر اواپراترهای نوفراست وجود دارد، در ابتدا باید بدانید که یخچال شما چه نوع اواپراتوری دارد. به طور کلی هر کدام از آن ها می توانند ویژگی های خاص و منحصر به فرد خودشان را داشته باشند و این موضوع می تواند اهمیت بسیار زیادی در تعمیرات این قطعه داشته باشد.

اواپراتور لوله ای

دسته اول با نام اواپراتورهای لوله ای شناخته می شود. متریالی که برای ساخت ای قطعات استفاده می شود از فولاد و یا مس است. معمولا بیشترین استفاده از آن ها نیز در سردخانه های صنعتی است که نیاز به تولید سرمای طولانی مدت در آن ها وجود دارد.

اواپراتور صفحه ای

مورد بعدی در خصوص اواپراتورهای صفحه ای است. این مدل از اواپراتورها غالبا در یخچال های معمولی و خانگی استفاده می شوند. معمولا این قطعات یا به صورت تکی و یا به صورت گروهی استفاده می شوند. مکان قرارگیری آن ها نیز در دیواره های یخچال ها می باشد.

اواپراتور پره دار

گزینه بعدی مربوط به اواپراتورهای پره دار است. این قطعات پره هایی دارند که حرارت بهتر لوله ها را می توانند جذب کنند و معمولا نیز فضای کمتری را در یخچال به خودشان اختصاص می دهند. اواپراتورهای پره دار نیز بیشتر در یخچال های صنعتی و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع اواپراتورهای یخچال

تعمیر اواپراتور نوفراست به چه شکل است؟

تعمیر  اواپراتور نوفراست را بایدحتما تکنسین ها و تعمیرکاران ماهری که در زمینه تعمیر یخچال ها و انواع وسایل سرمایشی و گرمایشی فعالیت دارند، انجام دهند. دلیل این موضوع نیز آن است که این قطعه بسیار اهمیت داشته و حساس می باشد. برای آن که تعمیر کردن این قطعه به درستی انجام شود، لازم است ابتدا خراب بودن آن تشخیص داده شود که با باز کردن دیواره و یا پشت یخچال امکان پذیر است.

معمولا اگر اواپراتور قابل تعمیر کردن باشد، تکنسین باید آن را از یخچال جدا کرده و پس از تعمیر نمودن این قطعه، مجددا آن را در جای خودش وصل کند. اما زمانی که اواپراتور به طور کامل سوخته باشد، دیگر نمی توان آن را تعمیر کرد و نیاز به تعویض کردن قطعه مذکور است.

کلام پایانی

تعمیر اواپراتور نوفراست را به صورت مختصر بررسی کردیم. اوپراتورهای نوفراست می توانند در فرایند سرمازایی داخل یخچال بسیار اهمیت داشته باشند، به همین دلیل نیز باید اگر سرمای داخل یخچال شما با مشکل مواجه شد، حتما این قطعات را نیز بررسی کنید. اگر اواپراتورهای یخچال دچار سوختگی شده بودند، می توانید آن ها را از صنایع برودتی سید صالحی خریداری کنید. در این مرکز می توانید به راحتی بهترین قطعات یدکی محصولات برودتی را پیدا کنید که با بهترین قیمت ها به شما عرضه می شوند.

اشتراک گذاری

Telegram
WhatsApp
Pinterest
Facebook
Email
مقالات مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *