صنایع برودتی سید صالحی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

یخچال نوفراست چیست و چه تفاوتی با یخچال دیفراست دارد؟

یخچال نوفراست
آنچه در این مقاله می‌خوانید

یخچال نوفراست (No frost refrigerator) چیست؟ این مدل از یخچال ها دارای تفاوت هایی با یخچال های دیفراست می باشند. در صورتی که در حوزه یخچال های صنعتی نیستید و به تازگی وارد این عرصه شده اید، بهتز است مطالبی که در ادامه بیان می شوند را به دقت مطالعه کنید و سپس نکاتی که برایتان سودمند می باشند را اجرا کنید.

یخچال نوفراست چه نوع یخچالی است؟

یخچال نوفراست به یخچال هایی گفته می شود که هیچ نوع برفکی در آن ها وجود ندارد. عدم وجود برفک در حقیقت به معنای آن نیست که برفکی ساخته نمی شود، بلکه به این معنا است که برفک ایجاد شده توسط یخچال توسط سیستم تهویه یخچال از بین می رود. در صورتی که نیاز به قطعات یدکی هر کدام از این مدل یخچال ها داشتید نیز می توانید به مراکزی همچون صنایع برودتی سید صالحی مراجعه کنید و قطعات مورد نیاز آن ها همچون اواپراتورهای نوفراست را خریداری کنید و از آن ها استفاده نمایید.

یخچال نوفراست چه نوع یخچالی است؟

تفاوت یخچال نوفراست و دیفراست

بین یخچال های نوفراست و دیفراست تفاوت هایی وجود دارد که اگر آن ها را بدانید مسلما می توانید به شکل بهتر و راحت تری در زمان خرید یخچال تصمیم گیری کنید. حتی اگر در این حوزه نیز مشغول به فعالیت باشید، می توانید با داشتن این اطلاعات کارهای بهتر و بیشتری را انجام دهید.

در یخچال نوافراست هیچگونه برفکی تولید نمی شود زیرا برفک ها به صورت اتوماتیک در همان ابتدا آب می شوند. اما یخچال های دیفراست دارای برفک هستند. این مزیت سبب می شود تا با قطع شدن های پی در پی برق، مشکلی برای مواد غذایی شما تا چندین ساعت به وجود نیاید.

در یخچال های نوفراست نیازی به برفک زدایی نیست و سرمای داخل یخچال نیز تقریبا ثابت است. این در حالی است که در یخچال های دیفراست باید هرچند وقت یکبار برفک های داخل یخچال را پاکسازی کنید.
مورد بعدی نیز آن است که معمولا در یخچال های نوفراست، نیازی نیست تا کمپرسور یخچال زیاد از حد کار کند تا بتواند سرمای لازم برای یخچال را به وجود بیاورد. این موضوع در یخچال های دیفراست متفاوت است و نیاز به عملکرد بیشتر و شدیدتر کمپرسور می باشد.

معمولا در قسمت فریزر یخچال نوفراست، سرمای تولید شده به صورت یکسان پخش می شود. این در حالی است که در یخچال های دیفراست غالبا در قسمت های انتهایی یخچال میزان برفک بیشتری جمع می شود و این موضوع نشان می دهد که در این قسمت ها سرمای بیشتری تولید شده است.

تفاوت یخچال نوفراست و دیفراست

انواع یخچال های دیفراست

برای بررسی تفاوت های بین یخچال نوفراست (No frost refrigerator) و دیفراست می توانید حتی مدل های مختلف دیفراست ها را نیز چک کنید. با بررسی کردن مدل های مختلف این دستگاه ها توان آن را دارید که متوجه شوید آیا دیفراست ها گزینه بهتری برای شما هستند و یا بایستی به سراغ نوفراست ها بروید.

یخچال های دیفراست دو نوع اتوماتیک و دستی دارند. در نوع دستی آن ها لازم است تا هر چند وقت یک بار یخچال را از برق بکشید و به صورت دستی اقدام به برفک زدایی کنید. اما در یخچال های دیفراست اتوماتیک می توانید هر چند وقت یک بار دکمه دیفراست یخچال را فشار داده و سپس برفک زدایی را انجام دهید.

کلام پایانی

یخچال نوفراست یکی از مدل های یخچال های صنعتی به حساب می آید که دارای ویژگی های خاص خودش می باشد. این مدل از یخچال ها به طور کلی برای کاربردهای خاص طراحی شده اند. به همین دلیل نیز بهتر است به این موضوع توجه داشته باشید که کدام مدل از این یخچال ها می تواند برای شما مناسب تر باشد با ما در صنایع برودتی سید صالحی در تماس باشید.

اشتراک گذاری

Telegram
WhatsApp
Pinterest
Facebook
Email
مقالات مرتبط
نظرات

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *