صنایع برودتی سید صالحی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

قیمت و نحوه ی خرید پودر جوشکاری آلومینیوم

پودر جوشکاری آلومینیوم
آنچه در این مقاله می‌خوانید

پودر جوشکاری آلومینیوم (Aluminum welding powder) یکی از مهم ترین موادی است که در صنایع مختلف می تواند کاربرد داشته باشد. برای آن که بدانید قیمت این پودر چگونه تعیین می شود و یا آن که به چه شکلی می توانید این مدل از پودر را خریداری کنید، بهتر است حتما به ادامه این مطلب توجه داشته باشید. با توجه کردن به ادامه مطلب می توانید هم نکات مربوط به این مدل از پودر جوشکاری را بهتر متوجه شوید و هم قیمت و نحوه خرید آن را درک کنید.

پودر جوشکاری آلومینیوم چیست؟

پودر جوشکاری آلومینیوم به پودری گفته می شود که از مواد نقره و یا آلومینیوم تهیه شده است و برای جوش دادن دو فلز به یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل از پودرها را معمولا با نام های پودر فلز آلومینیوم، متانا، پودر آلومینیوم پولکی و آلومینیوم نیز می شناسند. این مدل از پودرها دارای دانه های بسیاری ریزی از آلومینیوم ها بوده و می توانند به راحتی برای جوشکاری های سطوح مورد استفاده واقع شوند.

پودر جوشکاری آلومینیوم چیست؟

خطرات استفاده از پودر جوشکاری آلومینیوم

یکی از موضوعاتی که شاید کمتر به شما گفته شده باشد و شما را از آن مطلع کرده باشند، مربوط به خطراتی است که در پی استفاده از انواع پودر جوشکاری آلومینیوم می تواند برای شما به وجود بیاید. این نوع از پودرهای جوشکاری می توانند هم با مواد اسیدی و بازی و هم با آب و رطوبت به شدت واکنش نشان دهند و سبب ایجاد اشتعال شوند.

در صورتی که فرایند اشتعال زایی این مدل از پودرها به شکل مناسبی انجام نشود و بیشتر از حد و میزان کنترل شده باشد، می تواند سبب بروز آتش سوزی نیز شود. علاوه بر مواردی که گفته شدف مواد اکسید کننده همچون نیترات ها، اکسیدها، پراکسیدها و هالوژن ها نیز می توانند با پودر جوشکاری آلومینیوم به شکل بسیار شدیدی واکنش نشان دهند.

انواع پودر جوشکاری آلومینیوم

پودر جوشکاری آلومینیوم (Aluminum welding powder) دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام از آن ها با توجه به متریال های اولیه و همچنین با توجه به کاربردی که دارند، می توانند تفاوت هایی را با هم داشته باشند. سه نوع مختلف پودر آلومینیوم تیره، پودر آلومینیوم میکرونیزه و پودر آلومینیوم پولکی از جمله این موارد هستند که می توانند گزینه های مناسبی برای شما به حساب بیایند.

انواع پودر جوشکاری آلومینیوم

قیمت و نحوه خرید پودر جوشکاری آلومینیوم

برای آن که پودر جوشکاری آلومینیوم را خریداری کنید، ابتدا باید به این موضوع توجه داشته باشید که چه مدل از این پودرها را نیاز دارید. همان طور که گفته شد سه مدل از این پودرها وجود دارد که دارای کاربردهای تقریبا متفاوتی با یکدیگر هستند. به همین دلیل نیز بهتر است ابتدا پودری که نیاز دارید را تهیه کنید و سپس به سراغ بسته بندی و اندازه و وزن پودرها بروید. برای خرید بهترین نوع پودر جوشکاری آلومینیوم نیز می توانید به صنایع برودتی سید صالحی مراجعه کنید که بهترین محصولات و کالاها را در این زمینه دارد.

کلام پایانی

پودر جوشکاری آلومینیوم از جمله مواد پر کاربردی است که در صنعت استفاده می شود. این مدل از پودرها می توانند برای آن که دو سطح را به یکدیگر جوش دهید، مورد استفاده واقع شوند. در صورتی که از پودرهای باکیفیتی استفاده کنید، متوجه می شوید که جوش فلزی که داده اید نیز کاملا مقاوم بوده و استحکام لازم را دارد.

زمانی که از پودرهای بی کیفیتی استفاده کنید، نمی تواند منتظر نتایج خوب و باکیفیتی نیز باشید. در هر صورت بهترین کار آن است که این پودرها را از شرکت ها فروشگاه های معتبری همچون صنایع برودتی سید صالحی خریداری کنید. با این کار به راحتی می توانید هم از کیفیت محصول و هم از قیمت آن اطمینان کامل و کافی را داشته باشید.

اشتراک گذاری

Telegram
WhatsApp
Pinterest
Facebook
Email
مقالات مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *