صنایع برودتی سید صالحی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

برفک زدن یخچال + علت یابی و ترفندهای جلوگیری از برفک

برفک زدن یخچال
آنچه در این مقاله می‌خوانید

برفک زدن یخچال یک پدیده عجیبی نیست. ولی این موضوع باعث کاهش راندمان یخچال می‌شود. همچنین در صورت زیاد شدن برفک عملکرد کمپرسور دچار اختلال خواهد شد. پس باید در صورت مشاهده برفک‌های بالای ۱ سانتیمتر علت بروز برفک زدن یخچال را بررسی کنید و با استفاده از برخی ترفندها مانع از برفک زدن فریزر و یخچال شوید. پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا شما را با علت های بروز برفک یخچال آشنا کنیم.

علت برفک زدن یخچال

کار یخچال و فریزر سرما دادن به مواد غذایی داخل دستگاه است. پس برای عملکرد مناسب و سرد نگه داشتن مواد غذایی نباید برفک داشته باشند. چون برفک بازدهی یخچال را کاهش می‌دهد و از قدرت خنک کنندگی آن کم خواهد کرد. در نتیجه به مرور زمان لوازم داخلی یخچال خراب می‌شود و شما را مجبور به پرداخت هزینه‌های بالایی می‌کند‌. پس خوب است چند دلیل برفک زدن فریزر و یخچال را بدانید.

علت برفک زدن یخچال

خراب شدن ترموستات

ترموستات وظیفه دارد تا دمای داخل یخچال و فریزر را تنظیم کند. پس چنانچه ترموستات خراب شود تعادل دمای داخل یخچال به هم می‌خورد و یخچال مدام برفک می‌زند.

خرابی درب یخچال

یکی از مهم‌ترین قطعاتی که از وارد شدن هوای گرم به درون یخچال جلوگیری می‌کنند گسگت های یخچالی و صنعتی هستند. گسکت همان نوار پلاستیکی درب یخچال است که اگر خراب شود می تواند از عوامل برفک زدن یخچال باشد.

قرار دادن یخچال در مکان نامناسب

ساده ترین علت برفک زدن یخچال قرار گرفتن یخچال و فریزر در مکان‌های گرم و مرطوب است. چون ورود گرما و رطوبت به درون یخچال باعث می‌شود تا کمپرسور یخچال برای حفظ تعادل دمای درون دستگاه بیش از حد معمول کار کند.

خراب فیوز حرارتی

یخچال‌هایی که دارای فناوری نوفراست هستند اگر فیوزهای حرارتی آن‌ها دچار مشکل شود یخ زدایی یخچال و فریزر به خوبی انجام نمی‌شود‌ در نتیجه برفک زدن یخچال بیش از حد معمول اتفاق می‌افتد‌.

خرابی هیتر دیفراست

هیتر قسمت مهمی از یخچال های نفراست است که وظیفه دارد با ذوب‌ کردن یخ ها و برفک‌ها مانع از برفک زدن یخچال و فریزر شود‌. پس خرابی هیتر باعث ایجاد برفک زدن یخچال می‌شود.

ترفند جلوگیری از برفک زدن یخچال

برای اینکه یخچال و فریزر شما کمتر برفک بزند از طرفی مواد غذایی منجمد شده درون یخچال در مدت طولانی‌تری تازه بماند باید از ایجاد برفک درون یخچال جلوگیری کنید‌. برای این کار بهتر است مراحل زیر را انجام دهید.

بستن درب

همیشه بعد از اینکه درب یخچال را باز می‌کنید مطمئن شوید که درب را به درستی بسته‌اید. علاوه بر این کمتر درب یخچال را باز و بسته کنید چون با هر بار باز کردن درب یخچال مقداری از هوای سرد دستگاه خارج می‌شود. پس موتور یخچال باید بیشتر کار کند تا سرمای از دست رفته جبران شود.

اجتناب از گذاشتن مواد غذایی گرم داخل یخچال

هیچ گاه مواد خوراکی داغ و خیس را درون یخچال نگذارید. چون غذاهای داغ و خیس رطوبت بالایی دارند در نتیجه باعث می‌شوند تا یخ زدگی یخچال بیشتر شود‌. پس همیشه اجازه دهید تا غذاهای داغ به دمای متعادل اتاق برسند سپس آن را درون یک ظرف در بسته بریزید و در نهایت درون یخچال بگذارید.
یخچال را ۱۰ سانت از دیوار فاصله دهید
از آنجایی که گرم شدن موتور یخچال فشار زیادی را به سیستم دستگاه وارد می‌کند. پس همیشه سعی کنید بدنه یخچال را با فاصله مناسبی از دیوار قرار دهید تا موتور در حین کار کردن زیاد داغ نشود.

ترفند جلوگیری از برفک

سخن پایانی

اگر می‌خواهید با جلوگیری از برفک زدن یخچال، خود را از تمیز کردن مداوم برفک‌های یخچال نجات دهید بهتر است هر چند وقت یکبار کویل های کندانسور پشت یخچال را هم با دقت تمیز کنید. معمولاً این کار قدرت خنک کنندگی یخچال را افرایش می‌دهد. چنانچه برای رفع برفک زدن فریزر و یخچال نیاز به تعویض قطعه‌ای از لوازم یخچال داشتید ما صفر تا صد قطعات و لوازم داخلی یخچال را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت توسط صنایع برودتی سیدصالحی عرضه می‌کنیم.

تنها کافیست برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید محصول مورد نظرتان با کارشناسان ما در ارتباط باشید. خواهید دید که در اسرع وقت مرغوب ترین قطعات سیستم های برودتی مورد نیازتان را درب منزل به شما تحویل می‌دهیم.

صنایع برودتی

اشتراک گذاری

Telegram
WhatsApp
Pinterest
Facebook
Email
مقالات مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *