صنایع برودتی سید صالحی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

۵ کاربرد لوله مسی در کولر گازی که باید بدانید!

کاربرد لوله مسی در کولر گازی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

توجه داشته باشید که علت‌های استفاده از لوله مسی در کولر گازی به مزایای گوناگون آن مبنی بر قابلیت خم‌کاری، فیتینگ راحت با اتصالات، جوشکاری و … مربوط می‌شود. گفتنی است که مقاومت آن‌ها در برابر خوردگی و پوسیدگی هم قابل توجه است. به همین خاطر می‌توان گفت که بخش مهمی از کولرهای گازی به شمار می‌روند.  با توجه به اهمیت و نقش این لوله‌ها در ساختمان کولرهای گازی، در ادامه این مقاله از وب سایت صنایع برودتی سید صالحی قصد داریم با بررسی برخی ویژگی‌ها با کاربرد لوله مسی در کولر گازی آشنا شویم با ما همراه باشید.

انواع کاربرد لوله مسی در کولر گازی

در این قسمت از مقاله قصد داریم انواع کاربرد لوله مسی در کولر گازی را شرح دهیم:

  • عملکردی بهینه و هزینه‌هایی پایین

با توجه به کارایی مناسب لوله‌های مسی در تاسیسات برودتی و دوام بالای آن‌ها در طولانی مدت، می‌توان گفت که استفاده از آن‌ها در کولرهای گازی بسیار کاربردی و مقرون به صرفه است.

  • ابعاد مناسب و وزن کم

یکی دیگر از دلایل کاربرد گسترده لوله‌های مسی، وزن بسیار سبک آن‌ها است. این ویژگی سبب سهولت در جابجایی، نصب راحت و سریع و … در کولرها می‌شود. از طرف دیگر فضای کم‌تری اشغال می‌کنند و هزینه صرف شده برایشان نسبتأ پایین است.

ابعاد مناسب و وزن کم

  • اتصالات قوی

یک علت دیگر استفاده از لوله مسی در کولر گازی، مقاومت انواع مختلف اتصالات و سهولت در روند نصب و لوله‌کشی آن‌ها است که سبب نشت‌‌ناپذیری و استحکام این لوله‌ها می‌شود.

  • سهولت در ساخت و یا استفاده

دو ویژگی اساسی لوله‌های مسی، خم‌پذیری و شکل‌گیری راحت بوده که سبب سرعت بخشیدن به فرآیند برش و به کار‌گیری آن شده است. بنابراین می‌توان گفت که حین استفاده از این نوع لوله‌ها، سرعت نقش پررنگی داشته و یک کاربرد لوله مسی در کولر گازی به شمار می‌رود.

  • مقاومت در برابر خوردگی

مهم‌ترین شاخصه‌ای که سبب افزایش طول عمر و ماندگاری تمامی لوله‌های مسی و در نتیجه کولرهای گازی شده، مقاومت این محصولات در برابر خوردگی و یا زنگ‌زدگی است. این ویژگی از گرفتگی و کیپ شدن لوله‌ها جلوگیری کرده و سبب صرفه‌جویی در هزینه‌های پرداختی و زمان صرف‌دشده به کارهای تعمیراتی و نگهداری از آن‌ها می‌شود. گفتنی است که این مسئله یکی از اصلی‌ترین دلایل استفاده از لوله‌های مسی در کولر است.

  • انتقال مناسب سیالات در لوله‌

صاف بودن سطح داخلی لوله‌ها یک ویژگی مهم است که سبب سهولت در جریان مناسب سیالات و گازها می‌شود. به عبارت دیگر همین عامل از مهم‌ترین علل استفاده از لوله مسی در کولر گازی به شمار می‌رود. وجود این صافی در سطح داخلی لوله‌های مسی باعث شده که مقاومت مربوط به جاری شدن سیالات در داخل لوله‌ها به حداقل ممکن برسد و هیچ گونه محدودیتی برای انتقال مطلوب جریان به وجود نیاید.

انتقال مناسب سیالات در لوله‌

  • برخورداری از ایمنی بالا

از جمله مواردی که در استفاده از هر محصولی مورد توجه است، ایمنی و امنیت بالا می‌باشد. توجه داشته باشید که لوله‌های مسی به دلیل بهره‌مندی از این مشخصه در اکثر صنایع و در مسیر رسیدن به اهداف گوناگون به کار برده می‌شوند. معمولا مقاومت لوله‌های مسی در برابر هرگونه حریق و آتش‌سوزی بسیار بالا است. بنابراین می‌توان گفت که بهترین گزینه جهت استفاده در لوله‌کشی‌های کولر گازی همین لوله‌های مسی است.

سخن پایانی

در مقاله بالا از وب سایت نمایندگی سید صالحی تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا در رابطه با کاربرد لوله مسی در کولر گازی صحبت کنیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با شماره تلفن‌های درج شده در پایین صفحه تماس حاصل فرمایید.

صنایع برودتی سید صالحی ارائه دهنده بهترین و باکیفیت ترین خدمات در زمینه تولید و توزیع قطعات دستگاه های برودتی به مشتریان عزیز می باشد.

اشتراک گذاری

Telegram
WhatsApp
Pinterest
Facebook
Email
مقالات مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *