صنایع برودتی سید صالحی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

علایم خرابی ترمودیسک یخچال و نحوه تعویض و تعمیر آن

علایم خرابی ترمودیسک یخچال
آنچه در این مقاله می‌خوانید

علایم خرابی ترمودیسک یخچال (Symptoms of failure of the thermodisc of the refrigerator) می تواند در بررسی کردن مشکلات مربوط به یخچال ها بسیار اهمیت داشته باشد. زمانی که یخچال شما دچار مشکل می شودف قطعا برخی از بخش های آن خراب شده اند که نیاز به تعمیر و یا تعویض دارند.

ترمودیسک یخچال چیست؟

پیش از بررسی کردن علایم خرابی ترمودیسک یخچال به این موضوع می پردازیم که ترمودیسک ها دقیقا به چه قطعاتی گفته می شود و این قطعات چه ویژگی هایی دارند که از کار افتادن و خراب شدن آن ها می تواند مشکل ساز باشد. عملکرد ترمودیسک ها می تواند دقیقا مخالف با ترموستات ها باشد. این قطعات در محدوده دمایی 5 الی 15 درجه سانتی گراد فعالیت می کنند. به طور کلی زمانی که دما به منفی 5 درجه می رسد، ترمودیسک ها اجازه عبور جریان برق به سمت المنت را می دهند.

زمانی که دما افزایش پیدا می کند و به مثبت 5 درجه سانتی گراد می رسد نیز ترمودیسک ها می توانند جریان برقی که به المنت وارد می شود را قطع کنند. با این کار میزان گرما و سرمایی که تولید می شود را به خوبی مدیریت می کنند و اجازه نمی دهند تا دمای یخچال بیش از اندازه بالاتر و یا پایین تر رود.

زمانی که این قطعه دچار آسیب دیدگی می شود، میزان برفکی که در دستگاه وجود دارد بسیار افزایش پیدا می کند و مسلما در نتیجه آب نشدن برفک ها میزان سرمای داخل یخچال نیز کاهش پیدا می کند. یکی دیگر از کاربردهایی که ترمودیسک دارد آن است که با قطع و وصل کردن جریان برق می تواند کاری کند که میزان مصرف برق دستگاه کاهش پیدا کند و به همین دلیل نیز می تواند سبب شود تا دستگاه بهینه تر عمل کند.

ترمودیسک یخچال چیست؟

علایم خرابی ترمودیسک یخچال چیست؟

علایم خرابی ترمودیسک یخچال (Symptoms of failure of the thermodisc of the refrigerator) می تواند شامل موارد مختلفی شود که هر کدام از آن ها می توانند در یک بخش از یخچال خود را نشان دهند. به همین دلیل نیز بهتر است این علائم را بشناسید. سه نشانه کلی برای علایم خرابی ترمودیسک ها وجود دارد. اگر بخش های مختلف یخچال از جمله تایمر و ترمودیسک یخچال را بهتر بشناسید، می دانید که آیا علائم خرابی ظاهر شده در یخچال آیا ارتباطی با یخچال مورد نظر شما دارد یا خیر.

عدم برفک زدایی

اولین مورد مربوط به زمانی است که یخچال نمی تواند به خوبی برفک زدایی را انجام دهد. دلیل این مسئله نیز مربوط به آن می شود که ترمودیسک به خوبی فعالیت خودش را انجام نمی دهد و در نتیجه المنت ها نی به خوبی عملکرد نخواهند داشت. نتیجه ای که حاصل می شود آن است که برفک زدایی در یخچال انجام نخواهد شد.

علایم خرابی ترمودیسک یخچال چیست؟

عدم انجام عملیات دیفراست

عملیات دیفراست یا یخ زدایی نیز یکی دیگر از کارهایی است که در یخچال ها و به خصوص در قسمت فریزر باید انجام شود. اگر این کار نیز در یخچال و فریزر شما انجام نشود، باز هم احتمال خرابی ترمودیسک وجود دارد.

عدم وجود سرما در یخچال

همان طور که می دانید تمامی بخش های یخچال در ارتباط با یکدیگر هستند. در صورتی که ترمودیسک دچار مشکل شده باشد، المنت ها نیز به خوبی کار نمی کنند و گاز مبرد داخل یخچال به خوبی به جریان نمی افتد. همین مسائل در کنار یکدیگر سبب می شوند تا سرمای لازم و کافی در یخچال ایجاد نشود.

کلام پایانی

در این مقاله کوتاه سعی کردیم تا تمامی علایم خرابی ترمودیسک یخچال را بررسی کنیم. این علایم و نشانه ها زمانی که برو پیدا کنند، احتمالا نیاز به عوض کردن و یا حداقل نیاز به تعمیر کردن ترمودیسک یخچال خود دارید. در صورتی که قطعه مورد نظر شما خراب شده باشد، باید آن را تعویض کنید.برای خرید قطعه جدید نیز می توانید به مراکز و فروشگاه هایی همچون صنایع برودتی سید صالحی مراجعه کنید که بیشترین و بهترین نوع قطعات را دارند و می توانند به شما عرضه کنند.

اشتراک گذاری

Telegram
WhatsApp
Pinterest
Facebook
Email
مقالات مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *