صنایع برودتی سید صالحی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

قیمت و نحوه خرید پودر جوشکاری نقره

پودر جوشکاری نقره
آنچه در این مقاله می‌خوانید

پودر جوشکاری نقره (Silver welding powder) که از نقره به همراه چند مورد دیگر تشکیل شده است، در صنایع مختلف و به خصوص در جوشکاری‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد. این مدل از پودر‌ ها را حتماً باید به درستی استفاده کنید و از کیفیت‌های مناسبی آن‌ها را خریداری کنید تا از بابت نتیجه کار بتوانید رضایت کامل و کافی را داشته باشید. در این ملب به بررسی کردن ویژگی‌های مربوط به پودر جوشکاری نقره و همچنین قیمت و نحوه خرید آن می‌پردازیم.

انواع پودر جوشکاری نقره چیست؟

پودر جوشکاری نقره  را با نام پودر سخت لحیم و یا پودر فلاکس کار نیز می‌شناسند. این مدل از پودر ‌ها می‌توانند انواع مختلفی داشته باشند و هر کدام نیز کاربرد مختص به خودشان را خواهند داشت. مواردی که در ادامه معرفی می‌شوند دارای پودر نقره هستند و نمی‌تواند پودر ‌های خالصی باشند. بنابراین در صورتی که نیاز به پودر‌ های نقره خالص دارید، می‌توانید به صنایع برودتی سید صالحی مراجعه کنید و از آن‌ها بهترین نوع محصولات را خریداری نمایید.

انواع پودر جوشکاری نقره چیست؟

فلاکس جوشکاری

اولین مورد در بین انواع پودر جوشکاری با همان نام فلاکس جوشکاری شناخته می‌شود. این مدل از محصولات در فرایند‌های لحیم کاری سخت استفاده می‌شوند که کاربردی همچون اکسیدزا دارند و معمولاً برای حفاظت از جوش‌ها هستند. نقطه ذوبی که این مدل از پودر ‌های جوشکاری می‌توانند تحمل کنند، چیزی حدود ۸۰۰ درجه سانتی گراد است.

سیم جوش نقره

مورد بعدی با نام سیم جوش‌های نقره شناخته می‌شود. سیم جوش‌های نقره معمولاً می‌توانند تا دما‌های بالاتر از ۴۵۰ درجه سانتی گراد را نیز تحول کنند. این دما در واقع دمای ذوب فلزات متصل شونده است. معمولاً پودر جوشکاری در این دما و دما‌های بالاتر ذوب می‌شود و می‌تواند به دو فلز مورد نظر نفوذ کند.

با این کار قطعه فلز را به پایه جوش داده و می‌تواند یک پیوند مستحکم را بین آن‌ها به وجود بیاورد. معمولاً سیم جوش‌های نقره را می‌توانید برای جوشکاری دو فلز هم جنس و یا غیر هم جنس استفاده کنید اما بیشتر این روش را برای جوش دادن دو فلز غیر هم سان استفاده می‌کنند. از آن جایی که فلزات غیر همسان بیشترین نیاز را به لحیم کاری دارند، میزان استفاده از این مدل پودر نقره نیز در صنایع بسیار زیاد می‌شود.

سیم جوش نقره بدون کادمیم

مدل بعدی پودر جوشکاری نقره (Silver welding powder) با نام سیم جوش نقره بدون کادمیم شناخته می‌شود. به دلیل سمی بودن کادمیم، این مدل از پودر‌ های جوشکاری را تولید کرده‌اند و در آن‌ها در عوض کادمیم از قلع استفاده می‌کنند. قلع می‌تواند نقطه ذوب بالاتر و همچنین میزان سیالیت کمتری نیز داشته باشد که سبب می‌شود در صنایع غذایی مختلف غذایی، بهداشتی و… از آن استفاده کنند. این مدل از پودر‌ ها حتی می‌توانند‌رسانایی خوبی نیز داشته باشند و مشکلی از بابت عایق کاری و عدم‌رسانایی ایجاد نخواهند کرد.

سیم جوش نقره بدون کادمیم

سیم جوش نقره کادمیم دار

مدل بعدی از بین انواع پودر نقره جوشکاری، مدل سیم جوش‌های نقره‌ای کادمیم دار است. این مدل از سیم جوش‌ها دارای نقطه‌های ذوب پایینی هستند و معمولاً میزان سیالیتی که دارند نیز بالا می‌باشد که برخلاف پودر ‌های بدون کادمیم است. اما از سوی دیگر می‌توانیم بگوییم که این مدل از پودر‌ ها می‌توانند خواص مکانیکی بالایی را داشته باشند و در مواردی همچون در مکان‌های حاوی گاز کلر و سولفور نیز نسبت به خوردگی مقاومت نشان می‌دهند. اگر می‌خواهید تا این مدل از پودر نقره جوشکاری تأثیر خودش را به صورت کامل بگذارد، بهتر است حتماً از فلاکس مناسب در کنار آن استفاده کنید.

قیمت و نحوه خرید پودر جوشکاری نقره

برای آن که در خصوص پودر جوشکاری نقره اطلاعات کامل و کافی را داشته باشید، بهترین کار آن است که حتماً بانید تا قیمت‌های مربوط به این پودر چقدر است. زمانی که قیمت‌های این پودر ‌ها را بهتر بتوانید تشخیص دهید، متوجه می‌شوید که کدام فروشگاه می‌تواند انتخاب بهتری برای خرید شما باشد.

کلام پایانی

برای خریدن پودر جوشکاری نقره حتماً باید به مراکز و فروشگاه‌هایی مراجعه کنید که از بابت کیفیت محصولات آن‌ها اطمینان و اعتماد کامل و کافی را دارید. در غیر این صورت به احتمال زیاد دچار مشکل شده و جوشکاری که انجام می‌دهید نیز استحکام و مقاومت کامل و کافی را نخواهد داشت. صنایع برودتی سید صالحی یکی از بهترین فروشگاه‌ها و مراکز در این زمینه است که می‌توانید خرید‌های مربوط به محصولات صنعتی خود را از آنجا انجام دهید.

اشتراک گذاری

Telegram
WhatsApp
Pinterest
Facebook
Email
مقالات مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *