صنایع برودتی سید صالحی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

علت آب دادن یخچال یا نشت آب یخچال از چیست؟ (ارائه راهکار)

آب دادن یخچال
آنچه در این مقاله می‌خوانید

عوامل متعددی وجود دارد که ممکن است موجب آب دادن یخچال (Refrigerator water leak) شود. این مشکل جزو مشکلاتی است که به هیچ عنوان نباید آن را نادیده بگیرید زیرا می‌تواند به مرور زمان به یخچال و کف آشپزخانه آسیب برساند. از این رو ما سعی کرده‌ایم در ادامه به مهم‌ترین دلایلی که موجب نشتی آب یخچال می‌شود بپردازیم.

آب دادن یخچال به دلیل خرابی لاستیک درب

از جمله علت‌ هایی که موجب آب دادن یخچال می‌شود، خرابی لاستیک دور درب یخچال است. در واقع چنانچه مواد غذایی یا گرد و خاک روی لاستیک درب جمع شده باشد و موجب بسته نشدن درب یخچال شود چگالش یخچال بالا می‌رود و در نهایت موجب نشتی آب یخچال خواهد شد. پوسیدگی و خرابی لاستیک درب یخچال نیز باعث ورود هوای بیرون به درون یخچال شده که در این صورت رطوبت زیادی وارد یخچال می‌شود و در نهایت آب تخلیه می‌شود؛ حتی ممکن است بر روی زمین سرازیر شود. راهکار مناسب برای حل این مشکل تعویض لاستیک دور درب یخچال است.

مسدود شدن لوله تخلیه یخچال

از دیگر عواملی که منجر به آب دادن یخچال می‌شود، انسداد لوله تخلیه یخچال است. یخچال فریزرهای بدون برفک دارای سیستم یخ زدایی هستند که یخ و برفک به وجود آمده بر روی اواپراتور را ذوب می‌کنند. این آب درون ظرف یا سینی زیر یخچال قرار می‌گیرد. چنانچه لوله تخلیه با ذرات غذا یا تکه‌هایی از کیسه‌های پلاستیکی مسدود شده باشد موجب جمع شدن آب در یخچال و پس از آن آب دادن یخچال خواهد شد.

با این حال لازم است بدانید در یخچال‌ فریزر های نوفراست به هیچ عنوان برفک مشاهده نمی‌شود حال چنانچه اواپراتور های نفراست در یخچال شما خراب و فرسوده شده است پیشنهاد می‌شود اواپراتورهای یخچال را با قیمت بسیار مناسب و کیفیت بالا از صنایع برودتی سید صالحی تهیه کنید.

مسدود شدن لوله تخلیه یخچال

شکستگی سینی تخلیه یخچال

اگر شما هم در زیر یخچال و کف آشپزخانه مقداری آب مشاهده کردید شاید برایتان سؤال پیش آید که علت آب دادن یخچال یا نشت آب یخچال از چیست؟ توجه داشته باشید یکی دیگر از دلایلی که موجب آب دادن یخچال می‌شود، شکستگی سینی تخلیه یخچال است.

این سینی که زیر یخچال قرار دارد در واقع محلی برای تجمع آب حاصل از یخ زدایی است که با استفاده از گرمای کمپرسورهای برودتی تبخیر می‌شود. چنانچه سینی زیر یخچال دچار شکستگی شود آب از زیر یخچال نشت خواهد کرد. حال راهکار مناسب برای حل این مشکل تعویض سینی شکسته است.

خراب بودن فیلتر آب و نشتی آب از زیر یخچال

ما در صنایع برودتی سید صالحی معتقدیم که دلیل دیگری که موجب آب دادن یخچال (Refrigerator water leak) می‌شود، خرابی فیلتر آب یخچال است. در این صورت باید فیلتر و قطعات مرتبط با آن کاملاً چک شود زیرا عدم تعویض به موقع این قطعات می‌تواند موجب رسوب گرفتگی لوله شود و این رسوبات موجب می‌شود شیلنگ یخچال ترک بخورد و در نهایت منجر به نشت آب خواهد شد.

خراب بودن فیلتر آب و نشتی آب از زیر یخچال

خرابی یخساز و آب سردکن یخچال

خراب بودن یخ ساز آبسردکن و اتصالات لوله‌های آن نیز از دیگر دلایلی است که موجب آب دادن یخچال می‌شود. اگر متوجه نشت آب از قسمت جلو یا پشت یخچال شدید در صورتی که سینی تخلیه مشکلی نداشته باشد ممکن است نشت آب از لوله‌های منتهی به یخ ساز و آبسردکن یخچال باشد. راهکار مناسب برای حل این مشکل تعویض و تعمیر این لوله‌ها است.

برفک زدن اواپراتور یخچال و نشتی آب یخچال

از دیگر دلایلی که موجب آب دادن یخچال می‌شود یخ زدن اواپراتور است. دلایل مختلفی از جمله خرابی ترموستات، هیتر و یا باز بودن زیاد درب یخچال موجب بالا رفتن دمای یخچال شده که در این صورت اواپراتور با یخ و برفک پوشیده خواهد شد. این امر موجب می‌شود داخل یخچال به خوبی خنک نشود و در نهایت باعث نشتی آب یخچال می‌شود.

برای حل این مشکل لازم است قطعات مورد نظر مورد بررسی قرار گیرد تا چنانچه نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد با کمک تکنسین‌ های مجرب خرابی یخچال برطرف شود. توجه داشته باشید در صورتی که اواپراتور تریزون صفحات رولباند یخچال شما خراب یا فرسوده شده است می‌توانید از صنایع برودتی سید صالحی بهترین اپراتورهای یخچال را با قیمت و کیفیت بسیار مناسب تهیه کنید.

سخن پایانی

با توجه به اینکه دلایل مختلفی برای آب دادن یخچال وجود دارد چنانچه شما با این مشکل مواجه شدید ابتدا لازم است مشکل را پیدا کنید و سپس به حل آن بپردازید زیرا این مشکل به مرور می‌تواند صدمات مالی زیادی وارد کند. برای حل این مشکل یخچال فریزر، حتماً باید از تعمیرکاران حرفه‌ ای کمک بگیرید. در این خصوص لازم است بدانید صنایع برودتی سید صالحی ارائه دهنده بهترین و باکیفیت‌ ترین خدمات در زمینه تولید و توزیع قطعات دستگاه‌ های برودتی و گازهای برودتی به مشتریان عزیز می‌باشد.

اشتراک گذاری

Telegram
WhatsApp
Pinterest
Facebook
Email
مقالات مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *