صنایع برودتی سید صالحی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

دلیل یکسره کار کردن یخچال چیست؟ (آف نشدن یخچال)

یکسره کار کردن یخچال
آنچه در این مقاله می‌خوانید

یکسره کار کردن یخچال (refrigerator runs constantly) بیشتر به علت خرابی ترموستات است که البته با تعویض ترموستات این مشکل برطرف خواهد شد. ولی در بعضی مواقع علت یکسره کار کردن یخچال خرابی کمپرسور، خرابی فن‌های یخچال و کثیفی کندانسور یخچال است. به هر حال باید در اسرع وقت علت خاموش نشدن یخچال توسط تکنیسین های تعمیر یخچال بررسی شود‌. چون یکسره کار کردن کمپرسور یخچال علاوه بر مصرف انرژی زیاد باعث سوختن موتور یخچال می‌شود‌. پس با ما همراه باشید تا شما را با دلایلی که باعث کار کردن یخچال به صورت یکسره می‌شود آشنا کنیم.

خرابی ترموستات علت یکسره کار کردن یخچال

ترموستات یک نوع قطعه مکانیکی است که وظیفه دارد درجه دمای یخچال را تنظیم کند. پس هنگامی که ترموستات خراب شود نمی‌تواند دمای درون یخچال را تشخص دهد. در نتیجه یخچال به صورت یکسره کار می‌کند.

خرابی ترموستات علت یکسره کار کردن یخچال

خرابی قطعات دیفراست

دقت کنید قطعات دیفراست شامل اجزای مهمی مثل اواپراتور، ترموفیوز، المنت و همچنین قطعاتی دیگری مانند هیتر، فن ترمودیسک و سنسور است. پس چنانچه هر کدام از این قطعات دچار خرابی شوند کارایی یخچال دچار مشکل خواهد شد. مثلاً اگر سنسور ایراد پیدا کند یخچال نمی‌تواند دمای مشخص شده را تشخیص دهد‌. در نتیجه باعث یکسره کار کردن یخچال می‌شود‌.

کثیف بودن کندانسور

کندانسور یکی از اصلی ترین قطعات یخچال است که به آن‌ چگالنده هم گفته می‌شود‌. پس زمانی که کندانسور به همراه کویل های یخچال کثیف می‌شوند تبادل حرارتی درون یخچال به خوبی صورت نمی‌گیرد. بنابراین حرارت در گازهای مبرد هنگام برگشت به دستگاه باقی می‌ماند از این رو یخچال برای تأمین مقدار سرمای مورد نیاز باید به صورت یکسره کار کند.

مشکل در گاز یخچال

یکی از مهمترین دلایل یکسره کار کردن یخچال (refrigerator runs constantly) مشکل در گاز یخچال است. چنانچه گاز یخچال نشتی پیدا کند به مرور زمان حجم گاز کم می‌شود. بنابراین کمپرسور یخچال باید در مدت زمان بیشتری کار کند تا بتواند سرمای درون یخچال را فراهم کند.

خرابی فن های یخچال

همیشه فن‌های یخچال از جمله فن موتور، فن کندانسور، فن اواپراتور و فن فریزر وظیفه دارند تا سرما را در تمام بخش های دستگاه به گردش درآورند. پس هنگامی که یکی از فن‌ها خراب می‌شوند یخچال با صدای زیاد به طور یکسره کار می‌کند.

برد الکترونیکی اصلی

یکی از علت های یکسره کار کردن یخچال های مدل جدید خصوصاً ساید بای سایدها خرابی برد الکترونیکی است. این قطعه عملکردی شبیه به ترموستات دارد پس معیوب شدنش باعث می‌شود که کمپرسورهای برودتی به صورت یکسره کار کنند.

دلایل یکسره کار کردن یخچال

باز ماندن زیاد درب یخچال

هنگامی که درب یخچال زود زود باز شود یا لاستیک دور یخچال خراب باشد به طوری که سرمای یخچال بیرون برود‌‌. قطعاً کمپرسور یخچال باید بیشتر کار کند تا دمای متعادل یخچال را فراهم نماید. پس یکی از علت های یکسره کار کردن یخچال باز و بسته بیش از اندازه درب یخچال است.

گرم بودن دمای اطراف یخچال

اگر دمایی که یخچال در آن قرار گرفته است بیش از اندازه گرم باشد عملکرد لوازم داخلی یخچال دچار اختلال می‌شوند. پس موتور یخچال مجبور است برای جبران این کاهش کارایی قطعات داخلی یخچال به صورت یکسره کار کند‌.

جمع بندی دلایل یکسره کار کردن یخچال

اگر علت یکسره کار کردن یخچال را در کوتاه‌ترین زمان پیدا نکنید مطمئناً شاهد خرابی قطعات دیگری از یخچال خواهید بود‌. به همین علت همیشه به مواردی مثل تمیز کردن کندانسور، سالم بودن لاستیک یخچال و تنظیم دمای یخچال دقت کنید. بهتر است هر چند وقت یکبار با کمک یک تعمیرکار حرفه‌ای عملکرد قطعات مختلف یخچال را بررسی کنید.

چنانچه قطعه‌ای در یخچال نیاز به تعویض داشت به شما پیشنهاد می دهیم قطعه مورد نیازتان را از مجموعه ما صنایع برودتی سید صالحی تهیه کنید. زیرا ما صفر تا صد قطعات و لوازم داخلی یخچال را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت توسط کارشناسان فروش صنایع برودتی سیدصالحی عرضه می‌کنیم. بنابراین شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید محصول مورد نظرتان با تضمین اصل بودن کالا با کارشناسان ما در صنایع برودتی سید صالحی ارتباط باشید.

اشتراک گذاری

Telegram
WhatsApp
Pinterest
Facebook
Email
مقالات مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *