صنایع برودتی سید صالحی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

علت خشک شدن نوار درب یخچال چیست؟ + راه های رفع خشک شدن نوار درب یخچال

خشک شدن نوار درب یخچال
آنچه در این مقاله می‌خوانید

اگر خشک شدن نوار درب یخچال دلیل اصلی عملکرد نادرست یخچالتان است، مطالعه این مطلب را از دست ندهید. بسیاری از افراد معتقدند که یخچال‌ها زمانی می‌توانند کار خود را به درستی انجام دهند که درب آن‌ها به‌طور صحیح بسته شده باشد. همانطور که می‌دانید چنانچه درب یخچال به‌طور کامل بسته نشود آنگاه این احتمال وجود دارد که هوای گرم وارد یخچال شده و در نتیجه شاهد فاسد شدن مواد غذایی داخل آن باشیم.

یکی از مهم‌ترین دلایل که می‌تواند باعث ورود هوای گرم به داخل یخچال شود، خشک شدن نوار درب می‌باشد. با ما در این مطلب از سایت صنایع برودتی سید صالحی همراه باشید تا هر آنچه را که لازم است درباره دلایل خشک شدن نوار درب یخچال‌ها و همچنین راه‌های رفع آن بدانید، به گفتگو بپردازیم.

سه دلیل مهم خشک شدن نوار درب یخچال

دلایل زیادی می‌تواند باعث خشک شدن نوار درب یخچال شود. در این بخش قصد داریم تا به بررسی ۳ دلیل مهم در این زمینه بپردازیم که آگاهی یافتن از آن‌ها می‌تواند به شما کمک زیادی کند تا سبب عملکرد صحیح بهتر یخچال شوید.

 • استفاده طولانی‌مدت از نوار درب یخچال

یکی از مهم‌ترین دلایل خشک شدن نوار درب یخچال، استفاده طولانی‌مدت از نوار است. متریال‌هایی که در ساخت نوارها به‌کار گرفته می‌شوند با گذشت زمان و به‌دلیل داشتن تماس طولانی‌مدت با هوا، تغییر حالت می‌دهند. لذا به همین دلیل است که توصیه می‌شود از نوار دور درب یخچال به‌مدت طولانی استفاده نکنید.

 • کیفیت لاستیک

یکی‌دیگر از دلایل مهم خشک شدن نوار درب یخچال ، کیفیت لاستیک است. طبیعتاً یخچال شما توسط یکی از برندهای تولیدکننده این وسیله ساخته شده است. فرض کنید که برای تهیه نوار درب یخچال مجبور هستید به یکی از مراکز عرضه‌کننده مراجعه کنید. اگر به مرکزی مراجعه نمایید که به ارائه محصولات تقلبی می‌پردازد آنگاه احتمال اینکه مجبور شوید یخچال خود را در مدت‌زمان خیلی کوتاهی به تعمیرگاه ببرید بسیار زیاد است.

همین مسأله برای نوارهای درب یخچال نیز صدق می‌کند. چنانچه این محصولات را از مراکز نامعتبر خریداری نمایید، به‌دلیل آنکه از کیفیت پایینی برخوردار هستند لذا نوارها زودتر خراب شده و در نتیجه هوای گرم به سرعت به داخل یخچال ورود کرده و سبب فاسد شدن مواد غذایی داخل آن می‌شوند.

کیفیت لاستیک

 • تنظیم نبودن دمای یخچال

سومین و آخرین دلیل مهمی که سبب خشک شدن نوار درب یخچال می‌شود و در این بخش می‌خواهیم آن را برای شما توضیح دهیم، تنظیم نبودن دمای یخچال است. گاهی اوقات مشاهده می‌شود که نوارهای تعبیه شده در اطراف درب یخچال به‌سرعت خشک می‌شوند. این امکان وجود دارد که به دلیل تنظیم نبودن دمای یخچال، هوای درون آن به سرعت سرد شده و در نتیجه نوارها سریعتر خراب شوند.

خشک شدن نوار درب یخچال چه مشکلاتی را به همراه دارد؟

 • ورود هوای گرم به داخل یخچال، سبب فشار شدیدی به موتور می‌شود.
 • کاهش یافتن عمر موتور و در نتیجه ایجاد خسارت‌های سنگین
 • مواد غذایی سریعتر فاسد می‌شوند.
 • ورود هوای گرم به داخل یخچال سبب ایجاد نوسانات دمایی در یخچال شده که این مسأله می‌تواند باعث خرابی ترموستات شود.
 • خشک شدن نوار دور یخچال باعث می‌شود تا درب به سختی باز و بسته شود.

مشکلات خشک شدن نوار درب یخچال

عوامل موثر در جلوگیری از خشک شدن نوار درب یخچال

تا به اینجای این مطلب از صنایع برودتی سید صالحی متوجه شدید که خشک شدن نوار درب یخچال چه مشکلات و خسارت‌هایی را می‌تواند برای شما به‌همراه داشته باشد. جالب است بدانید که برای جلوگیری از خسارت‌های ذکرشده لازم نیست کار بسیار سختی انجام دهید. در زیر به چند نکته اشاره کرده‌ایم که توجه کردن به آن‌ها به شما کمک می‌کند تا از بروز آسیب به یخچالتان جلوگیری نمایید. این نکات عبارتند از:

 • توجه داشتن به کیفیت نوار درب یخچال در هنگام خرید
 • چرب کردن سطح نوارها با استفاده از روغن‌های مخصوص در هنگام نصب آن‌ها در اطراف درب یخچال
 • دمای یخچال را بررسی نموده و آن را به درستی تنظیم نمایید.
 • این محصول را از نمایندگی‌های معتبر خریداری نمایید.

کلام آخر

همانطور که از مطالعه این مطلب متوجه شدید، نوار دور درب یخچال، تاثیر بسزایی در عملکرد صحیح یخچال و جلوگیری از ورود هوای گرم به داخل دارد. به‌طور کلی می‌توان گفت که بهترین راه برای رفع خشک شدن نوار درب یخچال این است که از قطعات اصل استفاده کنید. بدون‌شک آشنا بودن با گسگت های یخچالی و صنعتی می‌تواند به شما در این مورد کمک بسیاری کند. صنایع برودتی سید صالحی ارائه‌دهنده بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات در زمینه تولید و توزیع قطعات دستگاه‌های برودتی  به مشتریان عزیز می‌باشد.

اشتراک گذاری

Telegram
WhatsApp
Pinterest
Facebook
Email
مقالات مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *