صنایع برودتی سید صالحی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

المنت یخچال هیمالیا کجاست ؟ آموزش تست و تعویض

المنت یخچال هیمالیا
آنچه در این مقاله می‌خوانید

یکی از مهم‌ترین قطعات استفاده شده در یخچال هیمالیا، المنت یخچال هیمالیا (Himalia refrigerator element) است که خرابی آن موجب تجمع برفک‌ها بر روی لوله‌های پشت یخچال و خراب شدن دستگاه می‌شود. از آنجایی که امروزه یکی از مهم‌ترین وسایل برقی در آشپزخانه، یخچال است و زندگی بدون آن بسیار سخت و دشوار است پس باید در صورت خرابی قطعات این وسیله، سریعاً اقدام به تعمیر آن شود.

حال اگر شما هم می‌خواهید بدانید محل قرارگیری المنت یخچال هیمالیا کجاست و آموزش تست و تعویض این قطعه را بررسی کنید بهتر است در ادامه با ما همراه باشید.

المنت یخچال فریزر هیمالیا چیست؟

از جمله قطعات استفاده شده در یخچال فریزر هیمالیا، المنت است که در واقع باعث برفک زدایی یخچال و فریزر می‌شود. این برفک که در قسمت اپراتور یخچال تشکیل می‌شود می‌تواند آسیب‌های جدی به دستگاه وارد کند و همچنین وجود برفک بر روی لوله‌های اپراتور موجب خواهد شد که یخچال نتواند عملکرد خود را به درستی انجام دهد.

با این حال برفک باید با کمک المنت‌های تعبیه شده در یخچال آب شود تا یخچال بتواند عملکرد خوبی در خنک سازی داشته باشد. اگر دقت داشته باشید در یخچال‌های قدیمی که در آن‌ها المنت استفاده نشده بود، یخچال‌ها به طور دائم در قسمت فریزر و یخچال دچار برفک می‌شدند و برای برفک زدایی باید یخچال از برق کشیده می‌شد. با این حال می‌توان گفت المنت یخچال فریزر هیمالیا مهم‌ترین وظیفه‌ای که دارد، برفک زدایی است.

المنت یخچال هیمالیا کجاست؟

پس از اینکه با وظیفه و کارکرد المنت یخچال آشنا شدیم شاید برایتان سؤال پیش آید که محل قرارگیری این قطعه کجاست و در واقع المنت در کجای یخچال قرار دارد؟ توجه داشته باشید در هر قسمت که المنتور قرار داشته باشد المنت نیز تعبیه می‌شود. به طوری که در بعضی از مدل‌ها، المنت به صورت مارپیچ دور لوله‌های اپراتور قرار می‌گیرد. در بعضی دیگر مانند u در زیر اپراتور المنت مشکی تعبیه شده است.

مدل دیگر المنت‌ها، المنت شیشه‌ای است که در زیر اپراتور قرار می‌گیرد و بعضی از المنت‌ها در کف فریزر برای جلوگیری از یخ زدن آب‌های جمع شده تعبیه شده است. همان‌طور که گفته شد مهم‌ترین وظیفه المنت، آب کردن یخ‌ها در زمان دیفراست است که این قطعه با دستور گرفتن از برد الکتریکی وارد عمل می‌شود و معمولاً در طول روز دو بار عمل یخ زدایی را انجام می‌دهد.

تست المنت یخچال هیمالیا

با توجه به آنچه در خصوص اهمیت وظیفه المنت یخچال هیمالیا گفته شد حال اگر شما هم می‌خواهید این قطعه را تست کنید تا از درست کار کردن آن مطمئن شوید باید توجه داشته باشید یکی از روش‌های تست المنت یخچال هیمالیا استفاده از اهم متر است.

تست المنت یخچال هیمالیا

به طوری که مقدار مقاومت بین دو سر المنت باید عددی بین 0.360 تا 1 اهم باشد. روش دیگر برای تست المنت یخچال به وسیله برق مستقیم است. این المنت با برق ۲۲۰ ولت کار می‌کند و می‌توانید برای تست آن دو سر المنت را به برق شهری وصل کنید و چنانچه مشاهده کردید تمامی خط‌های المنت گرم می‌شود در این صورت از کارکرد درست این قطعه مطمئن خواهید شد.

روش دیگر تست توسط اندازه‌گیری آمپر مصرفی است در این روش باید مقدار شدت جریان الکتریکی در سه دقیقه اندازه‌گیری شود. در این زمان نباید المنت نوسان آمپر داشته باشد و در صورتی که میزان آن کمتر از یک آمپر نشود یعنی المنت یخچال به درستی کار می‌کند.

تعویض المنت یخچال هیمالیا

در صورتی که با خرابی المنت یخچال هیمالیا مواجه شدید طبیعتاً نیاز به تعویض این قطعه است. برای این امر ابتدا باید اقدام به خرید المنت باکیفیت و مناسب کنید. برای این منظور می‌توانید به فروشگاه صنایع برودتی سید صالحی مراجعه کرده و انواع المنت‌ های یخچالی و صنعتی را در این فروشگاه مشاهده کنید و متناسب با نیاز خود محصول مورد نظر را تهیه نمایید.

توجه داشته باشید این مجموعه با سابقه‌ای ۳۰ ساله در عرصه تولید و توزیع قطعات دستگاه‌های برودتی به شما کمک می‌کند بهترین نوع محصول مورد نظرتان را تهیه نمایید. انواع المنت‌های ارائه شده در این فروشگاه شامل المنت چسبی، المنت اسنوا، المنت چسبی هیمالیا، المنت فابریک هیمالیا، المنت فابریک یخساران، المنت ساید سامسونگ، المنت دوبل امرسان و بسیاری از موارد دیگر است.

و اما پس از اینکه المنت مناسب را تهیه کردید ابتدا باید یخچال را از برق خارج کرده و با استفاده از پیچ گوشتی گیره‌هایی که پانل را نگه داشته‌اند را خارج کنید و سپس با دقت کافی اتصالات المنت را جدا کرده و بعد از نصب المنت جدید، اتصالات را مجدداً وصل نمایید.

قیمت المنت یخچال هیمالیا

در خصوص قیمت المنت یخچال هیمالیا باید توجه داشته باشید از آنجایی که این المنت‌ها در انواع مختلف موجود است قیمت‌های متفاوتی دارد. از جمله انواع المنت می‌توان به المنت شیشه‌ای، المنت جداری آلومینیومی و المنت میله‌ای اشاره کرد که در این بین المنت میله‌ای بیشترین قیمت را دارد.

سخن پایانی

المنت یخچال هیمالیا جزو قطعات مهم یخچال است که وظیفه آن برفک زدایی در یخچال است. حال چنانچه نیاز به تعویض این قطعه باشد می‌توانید محصول مناسب را از صنایع برودتی سید صالحی تهیه کنید زیرا صنایع برودتی سید صالحی ارائه دهنده بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات در زمینه تولید و توزیع قطعات دستگاه‌های برودتی به مشتریان عزیز می‌باشد.

اشتراک گذاری

Telegram
WhatsApp
Pinterest
Facebook
Email
مقالات مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *