صنایع برودتی سید صالحی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

۶ علت بسته نشدن در یخچال چیست؟

بسته نشدن در یخچال
آنچه در این مقاله می‌خوانید

دلایل بسیار زیادی برای بسته نشدن در یخچال (Fridge Door Won’t Close Itself) وجود دارد و از آنجایی که این مشکل می‌تواند موجب خروج سرمای داخل یخچال و فاسد شدن مواد غذایی شود، پس باید سریعاً به حل این مشکل پرداخت. با این حال ما در این مقاله شایع ترین علل بسته نشدن درب یخچال را مورد بررسی قرار داده‌ایم تا در صورت مواجه شدن با این مشکل به راحتی بتوانید به حل آن بپردازید.

اصلی‌ ترین علل بسته نشدن در یخچال

در این قسمت با 6 علت بسته نشدن در یخچال آشنا می شوید. برای هرکدام از دلایل راه حلی کاربردی و قطعی نیز ارایه شده است.

تراز نبودن یخچال و بسته نشدن در یخچال

چنانچه حواستان به تراز بودن یخچال نباشد ممکن است درب یخچال به درستی بسته نشود. این دلیل که جزو دلیل‌های شایع برای بسته نشدن در یخچال است ممکن است به مرور زمان رخ دهد. با این حال می‌توانید با استفاده از ابزار مناسب از این موضوع مطمئن شوید. در صورت تراز نبودن یخچال باید ارتفاع پایه‌های یخچال را تنظیم کنید. چنانچه یخچال شما پایه تنظیم نداشت می‌توانید از تکه‌های چوب یا مقوا استفاده کنید.

خرابی لاستیک و درزگیر درب

یکی دیگر از عللی که موجب بسته نشدن درب یخچال می‌شود، خراب بودن لاستیک و گسگت دور درب یخچال است. پاره شدن و شل شدن این لاستیک در واقع اصلی ‌ترین و شایع ‌ترین دلیل برای بسته نشدن درب یخچال است. علاوه بر این، کثیف بودن لاستیک درب یخچال نیز ممکن است موجب بسته نشدن درب یخچال و در نهایت سرد نشدن یخچال شود.

برای حل مشکل خرابی این قطعه باید اقدام به تعویض لاستیک درب یخچال کرد و چنانچه به دلیل کثیفی درزگیر، درب یخچال بسته نشود می‌توان با استفاده از یک مسواک کهنه و مقداری آب و صابون لاستیک را تمیز کرد و سپس این قسمت را کاملاً خشک نمود. در نهایت خوب است بدانید چنانچه گسگت های یخچالی و صنعتی شما دچار فرسودگی و خرابی شده است، می‌توانید بهترین گسگت های یخچالی و صنعتی را با قیمتی مناسب و کیفیت بالا از صنایع برودتی سید صالحی تهیه کنید.

خرابی لاستیک و درزگیر درب

از دست دادن خاصیت مغناطیسی نوار درب

علاوه بر آنچه گفته شد که پارگی و خرابی گسگت دور یخچال می‌تواند موجب بسته نشدن درب یخچال شود، دلیل دیگر این امر از دست دادن خاصیت مغناطیسی این نوار است. چنانچه شما متوجه شدید که ظاهر لاستیک وضعیت خوبی دارد اما باز هم در بسته نمی‌شود و در زمان کیپ شدن باز می‌ماند شاید این نوار خاصیت مغناطیسی خود را از دست داده است. برای تعمیر آن می‌توانید حالت مغناطیسی نوار دور درب را بازیابی کنید یا آن را تعویض نمایید.

سنگین بودن درب یخچال

از دیگر عواملی که ممکن است منجر به بسته نشدن در یخچال شود پر کردن درب یخچال با وسایل سنگین است. این امر موجب افتادگی درب یخچال شده و در نهایت تراز یخچال به مشکل می‌خورد. از این رو از گذاشتن بطری‌های سنگین نوشیدنی یا شیشه‌های سنگین در قسمت درب یخچال خودداری کنید. از طرفی وجود بیش از اندازه مواد غذایی درون یخچال و چیدمان نادرست آن ممکن است موجب بسته نشدن درب یخچال شود. برای این امر باید بررسی کنید تا اگر مواد غذایی مانع از بسته شدن درب یخچال می‌شود آن را برطرف کنید.

خراب شدن لولای درب یخچال

چنانچه لولای درب یخچال دچار خرابی شود نیز ممکن است شما با مشکل بسته نشدن درب یخچال مواجه شوید. در صورتی که لولای استفاده شده در درب یخچال به مرور زمان روان بودن خود را از دست بدهد موجب بسته نشدن درب یخچال خواهد شد و از طرفی باز شدن درب یخچال نیز به سختی انجام می‌گیرد. در صورت بروز این مشکل در زمان باز و بسته شدن درب یخچال صداهای گوش خراش ایجاد می‌شود که برای حل آن لازم است به تعویض یا تعمیر این قطعه پرداخت.

خراب شدن لولای درب یخچال

خرابی استوپر و مشکل بسته نشدن در یخچال

یکی دیگر از قطعاتی که خراب شدن آن موجب بسته نشدن در یخچال می‌شود، استوپر است. این قطعه که در قسمت پایین یخچال قرار دارد در زمان بسته شدن در آن را به جلو کشیده و موجب می‌شود درب به آرامی ‌بسته شود. چنانچه این قطعه دچار خرابی شود متوجه خواهید شد که باز و بسته شدن در یخچال با مشکل انجام می‌گیرد و برای حل آن نیاز به تعویض این قطعه خواهد بود.

سخن پایانی

بسته نشدن در یخچال جزو مشکلاتی است که چنانچه رخ دهد باید سریعاً به رفع آن پرداخت زیرا علاوه بر هدر رفت انرژی و گرم شدن فضای داخل یخچال، موجب می‌شود کمپرسورهای برودتی به صورت مداوم کار کند و در نتیجه موجب ضعیف شدن این قطعه خواهد شد. به دلیل افزایش دمای داخل یخچال، مواد غذایی فاسد می‌شود ضمن اینکه یخچال فریزر برفک می‌زند. حال چنانچه به دنبال رفع این مشکل هستید لازم است بدانید صنایع برودتی سید صالحی ارائه دهنده بهترین و باکیفیت ‌ترین خدمات در زمینه تولید و توزیع قطعات دستگاه‌ های برودتی به مشتریان عزیز می‌باشد.

اشتراک گذاری

Telegram
WhatsApp
Pinterest
Facebook
Email
مقالات مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *