صنایع برودتی سید صالحی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

یخ زدن مواد غذایی در یخچال، بررسی علت ها و راهکارها

یخ زدن مواد غذایی در یخچال
آنچه در این مقاله می‌خوانید

گاهی اوقات وقتی مواد غذایی را از یخچال بیرون می‌آوریم با یخ‌زدگی آنها مواجهه می شویم! چرا در محیط یخچال مواد یخ میزنند؟ این سوالی است که در پی پاسخ به آن هستیم و راهکارهایی برای جلوگیری از یخ زدن مواد غذایی در یخچال (Freezing food in the refrigerator) را معرفی می‌کنیم. تا پایان مطلب همراه ما باشید.

علت های یخ زدن مواد غذایی در یخچال

در زیر، علت‌های متداولی که می‌توانند باعث یخ زدن مواد غذایی در یخچال شوند، آورده شده است:

 • درجه حرارت بسیار پایین

اگر درجه حرارت یخچال بسیار پایین تنظیم شده باشد، ممکن است برخی از مواد غذایی یخ بزنند. حرارت مناسب برای نگهداری مواد غذایی در یخچال حدود ۳-۵ درجه سانتیگراد است.

 • عدم بسته بندی مناسب

اگر مواد غذایی به درستی بسته‌بندی نشوند، هوا و رطوبت می‌توانند به آنها نفوذ کنند و باعث یخ زدن مواد غذایی در یخچال شوند. بنابراین، باید اطمینان حاصل شود که مواد غذایی به درستی بسته بندی شده و هیچ نشتی هوا از بسته بندی وجود ندارد.

 • رطوبت زیاد در داخل یخچال

اگر درب یخچال به درستی بسته نشود و رطوبت زیاد در داخل یخچال وجود داشته باشد، ممکن است مواد غذایی یخ بزنند. درب یخچال را بررسی کنید و مطمئن شوید که به درستی بسته می‌شود.

 • عدم تهویه مناسب

تهویه هوا در یخچال بسیار مهم است. اگر هوا نتواند به خوبی در یخچال جریان یابد، ممکن است مواد غذایی یخ بزنند. مطمئن شوید که سیستم تهویه هوا در یخچال عملکرد خوبی دارد و هوا به درستی در داخل یخچال جریان می‌یابد.

 • نزدیکی مواد غذایی به فریزر

اگر مواد غذایی در نزدیکی یخچال فریزر قرار گیرند، ممکن است برخی از آنها یخ بزنند. در صورت امکان، مواد غذایی را در قسمت‌های دیگر یخچال قرار دهید تا از یخ زدن جلوگیری شود.

نزدیکی مواد غذایی به فریزر

خرابی چه قطعاتی در یخچال موجب یخ زدن مواد غذایی در یخچال

چندین قطعه و عامل می‌توانند موجب خرابی و یخ زدن مواد غذایی در یخچال شوند. در زیر، برخی از قطعات و عواملی که می‌توانند به این خرابی منجر شوند، آورده شده است:

 1. ترموستات نامناسب

  ترموستات یخچال، مسئول کنترل درجه حرارت داخل آن است. اگر ترموستات به درستی کار نکند و درجه حرارت یخچال بسیار پایین باشد، مواد غذایی ممکن است یخ بزنند. توصیه می‌شود در این حالت ترموستات یخچال تعویض شود و با نمونه‌ای باکیفیت جایگزین شود. مجموعه سیدصالحی عرضه‌کننده بهترین ترموستات های یخچالی و صنعتی در ایران است. شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به وبسایت رسمی سیدصالحی، محصول موردنظر را با قیمتی مقرون به صرفه و کیفیت مطمئن تهیه نمایید.

 2. اواپراتور خراب

  الواپراتور در داخل یخچال وظیفه خنک کردن هوا و جریان آن را بر عهده دارد. اگر المان خنک‌کننده خراب شده باشد، جریان هوا و توزیع حرارت به درستی انجام نمی‌شود و مواد غذایی ممکن است یخ بزنند. خوب است بدانید که انواع و اقسام اواپراتور های نفراست و همچنین اواپراتور تریزون صفحات رولباند در وبسایت سیدصالحی برای تحویل فوری درب منزل، موجود است.

 3. خرابی فن خنک‌کننده

  فن خنک‌کننده در یخچال برای تسریع جریان هوا و توزیع حرارت استفاده می‌شود. اگر فن خنک‌کننده خراب شده شده باشد، جریان هوا به درستی صورت نمی‌گیرد و مواد غذایی ممکن است یخ بزنند.

 4. درب یخچال

  اگر درب یخچال به درستی بسته نشود، یا با پوسیدگی درب یخچال مواجهه شده‌اید، هوا و رطوبت می‌توانند وارد داخل یخچال شده و باعث یخ زدن مواد غذایی شوند.

 5. خرابی سیستم تهویه هوا

  تهویه هوا در یخچال بسیار مهم است. اگر سیستم تهویه هوا به درستی کار نکند و هوا به خوبی در یخچال جریان نکند، مواد غذایی ممکن است یخ بزنند.

خرابی سیستم تهویه هوا

اگر مواد غذایی همچنان یخ می‌زنند و احتمال خرابی قطعات یخچال وجود دارد، بهتر است با تکنسین مجرب تماس بگیرید تا مشکل را بررسی و قطعه معیوب را تعمیر یا تعویض کند.

سخن پایانی

حال که با عوامل و راهکارهای یخ زدن مواد غذایی در یخچال آشنا شده‌اید، در پایان جا دارد اشاره کنیم که: صنایع برودتی سید صالحی ارائه دهنده بهترین و باکیفیت ترین خدمات در زمینه تولید و توزیع قطعات دستگاه های برودتی  به مشتریان عزیز می باشد. تمامی قطعات و لوزم داخلی یخچال با کیفیت مطمئن و دوام بالا را فقط از مجموعه سیدصالحی بخواهید.

اشتراک گذاری

Telegram
WhatsApp
Pinterest
Facebook
Email
مقالات مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *