صنایع برودتی سید صالحی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

اهمیت ترموفیوز یخچال چیست؟ آموزش نحوه تست، تعویض و تعمیر آن

ترموفیوز یخچال
آنچه در این مقاله می‌خوانید

ترموفیوز یخچال چیست؟ وظیفه این قطعه بر روی یخچال‌ها چیست؟ در صورت خرابی ترموفیوز چه مشکلی برای یخچال به وجود می‌آید؟ این سوالات و بسیاری دیگر از جمله سوالاتی هستند که افراد در زمینه ترموفیوز یخچال به دنبال پاسخ آن‌ها هستند. با توجه به اینکه این قطعه تنها بر روی یخچال‌های جدید نصب می‌شود یخچال‌های قدیم چگونه بدون نبود این قطعه عمل می‌کرده‌اند؟ اگر شما هم علاقمند کسب اطلاعات بیشتری در مورد ترموفیوز یخچال هستید تا انتهای مقاله همراه ما باشید و خواندن این مطالب را از دست ندهید. ما در این مقاله از صنایع برودتی سید صالحی قصد داریم در مورد این قطعه توضیحات کاملی را ارائه دهیم و به تمام سوالات ذکر شده پاسخ دهیم.

ترموفیوز یخچال چیست؟

اغلب اوقات افراد ترموفیوز را با نام سنسور حرارتی یخچال می‌شناسند که باید گفت این قطعه در یخچال‌های بدون برفک یا نوفر وجود دارد. همانگونه که از نام این قطعه پیدا است، ترموفیوز از یخچال در مقابل دمای بالا و گرمای زیاد محافظت می‌کند و برای همین منظور بر روی یخچال‌ها نصب می‌شوند تا از برفک زدن یخچال‌ها جلوگیری نمایند.

این قطعه بر روی یخچال‌ها به صورت سری در کنار هیتر المنت نصب گردیده و وظیفه اصلی آن کنترل دمای هیتر است. به طور معمول بر روی بدنه یخچال‌ها مقدار دمایی که ترموفیوز در آن دما فعال می‌شود ثبت گردیده است. چنانچه بر روی بدنه ترموفیوز و یا بدنه یخچال مقدار دما درج نشده باشد باید بدانید که معمولا این قطعه از یخچال در دمای ۷۲ تا ۸۲ درجه سانتی گراد فعال می‌گردد که این فعالیت مانعی برای آتش گرفتن یخچال است.

ترموفیوز یخچال چیست؟

نصب ترموفیوز یخچال

ترموفیوز یخچال یکی از قطعاتی است که بر روی یخچال‌های حدید نصب می‌شود و در یخچال‌های مدل قدیم نصب چنین قطعه‌ای وجود نداشته است. شرکت‌های تولیدکننده برای جلوگیری از بالا رفتن دمای یخچال بر روی آن یک تایمر وصل نموده‌اند تا یخچال در فاصله زمانی بین ۲۵ تا ۳۰ دقیقه روشن و خاموش گردد و از این طریق المنت از مدار خارج گردد. نصب این تایمری دارای ایمنی بسیار کم‌تری بوده که با تولید ترموفیوز یخچال و نصب آن بر روی یخچال سطح ایمنی در این وسیله نیز افزایش پیدا کرده است.

نقش ترموفیوز در یخچال‌ها چیست؟

در تمام یخچال‌های بدون برفک این قطعه نصب گردیده است و می‌توان از آن به عنوان مهم‌ترین و کلیدی‌ترین قطعه که از آتشسوزی یخچال جلوگیری می‌نماید یاد کرد. در واقع باید گفت که ترموفیوز یخچال آخرین قطعه‌ای در یخچال است که گرمای موجود در هیتر را کنترل می‌نماید. عملکرد این قطعه در زمان افزایش دما یخچال به اینگونه است که بلافاصله بعد از افزایش دمای یخچال این قطعه می‌سوزد و امکان عبور جریان برق دیگر میسر نمی‌شود و در نتیجه آن دیگر هیتر یخچال روشن نمی‌شود و در این حالت یخچال برفک می‌زند.

تعویض ترموفیوز یخچال

همانگونه که عنوان شد با سوختن این قطعه و قطع جریان برق در آن از یخچال در مقابل افزایش حرارت و به دنبال آن آتش سوزی محافظت می‌شود. طبق این مطلب باید گفت که این قطعه به صورت یکبار مصرف است و بعد از هر بار سوختن و خراب شدن آن حتما نیاز است که قطعه تعویض گردد.

تعویض ترموفیوز یخچال

محل قرارگیری ترموفیوز یخچال کجاست؟

باید گفت که محل قرارگیری ترموفیوز در یخچال‌های جدید در پشت این وسیله برقی بوده و به طور دقیق‌تر می‌توان گفت این قطعه در سمت چپ لوله‌های اواپراتور یخچال و در کنار المنت یخچال قرار گرفته است. از این قطعه می‌توان به عنوان حساس‌ترین قطعه یخچال یاد کرد که در صورت بروز هرگونه خرابی در آن لازم است که آن را با قطعه جدید جایگزین نمود. محل قرارگیری این قطعه به گونه‌ای است که به راحتی قابل مشاهده و دسترسی است به همین علت می‌توانید به راحتی آن را تعویض نمایید.

خلاصه

یخچال‌های بدون برفک جدید علاوه بر نحوه عملکرد از لحاظ قطعات به کار گرفته شده با یخچال‌های قدیم تفاوت‌هایی دارد که یکی از این تفاوت‌ها وجود ترموفیوز در یخچال‌های جدید است. این قطعه نقش کلیدی و بسیار مهمی در یخچال‌ها دارد و از بالا رفتن دمای یخچال و آتشسوزی آن جلوگیری می‌کند. در صورت وجود هرگونه خرابه و آسیب به این قطعه نیاز است که حتما آن را با قطعه جدیدی تعویض کرد. صنایع برودتی سید صالحی ارائه دهنده بهترین و باکیفیت ترین خدمات در زمینه تولید و توزیع قطعات دستگاه های برودتی  به مشتریان عزیز می باشد که شما می‌توانید در برای تعویض ترموفیوز یخچال و حتی خرید سنسور ترموفیوز به این مجموعه مراجعه نمایید.

اشتراک گذاری

Telegram
WhatsApp
Pinterest
Facebook
Email
مقالات مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *