صنایع برودتی سید صالحی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

آموزش تعویض کلید لامپ یخچال

تعویض کلید لامپ یخچال
آنچه در این مقاله می‌خوانید

کلید لامپ یخچال وسیله‌ای ساده ولی در عین حال کاربردی است که اگر دچار نقص و مشکلی شود عملاً لامپ یخچال روشن نمی‌شود. بنابراین اگر لامپ یخچال شما روشن نمی‌شود و از درستی لامپ اطمینان دارید می‌توانید با تعویض کلید لامپ یخچال (Replacing the refrigerator light switch) این مشکل را برطرف کنید.

کلید لامپ یخچال چه مشخصاتی دارد؟

کلید لامپ یخچال در حقیقت یک قطعه بسیار ساده است که در بدنه انواع یخچال و فریزر قرار دارد و جزء لوازم داخلی یخچال به شمار می‌رود. از این قطعه برای قطع و وصل کردن جریان برق در مدارهای الکتریکی یخچال استفاده می‌شود. به این کلید میکروسوئیچ یا کلید لادری نیز گفته می‌شود که از سه عدد پایه تشکیل شده است که یک پایه ورودی، دیگری پایه حالت عادی و پایه سوم قبل از فشرده شدن شاسی کلید لامپ جدا می‌شود.

از آنجایی که کلید لامپ در مدار الکتریکی یخچال یک نقش مهم ایفا می‌کند و بعد از باز شدن درب یخچال عمل روشن شدن لامپ را انجام می‌دهد اگر مشکلی در این قطعه وجود داشته باشد ممکن است که لامپ یا یکسره روشن باشد یعنی بعد از بستن درب یخچال نیز خاموش نشود و یا با باز شدن درب یخچال نیز روشن نشود که در این هنگام نیاز به تعویض کلید لامپ یخچال خواهد بود.

چنانچه با سوختگی لامپ یخچال مواجهه شده اید توصیه می کنیم حتما مقاله علت سوختن لامپ یخچال را مطالعه کنید تا ترفندهای رفع مشکل به روش های آسان را بیاموزید.

نحوه عملکرد کلید لامپ یخچال

کلید لامپ یخچال یا همان میکروسوئیچ معمولاً در قسمت بالایی یخچال قرار دارد. این قطعه سبب قطع و وصل جریان الکتریکی در مدار می‌شود بر همین اساس با باز و بسته شدن درب یخچال لامپ درون یخچال روشن و خاموش می‌شود از همین رو کیفیت کلید لامپ یخچال در روشن شدن لامپ نقش اساسی دارد.

نحوه عملکرد کلید لامپ یخچال

در این قطعه یک فنر تعبیه شده است که هنگامی که درب یخچال باز می‌شود آن هم باز شده و مدار را وصل می‌کند به این ترتیب جریان برق به لامپ می‌رسد و لامپ روشن می‌شود و زمانی که درب یخچال بسته می‌شود با فشردن فنر داخل کلید، مدار قطع می‌شود. بر همین اساس اگر لامپ یخچال روشن نشود شاید نیاز باشد که تعویض کلید لامپ یخچال صورت گیرد.

مراحل تعویض کلید لامپ یخچال

برای تعویض کلید لامپ یخچال ابتدا باید برق یخچال را قطع کنید؛ سپس پیچی که  جعبه کنترل یخچال را به سقف یخچال متصل می‌کند باز کرده و جعبه کنترل را به سمت جلو بکشید. در این هنگام زبانه‌های پشت جعبه آزاد می‌شود بعد از آن جعبه کنترل که آزاد شده است را به سمت پایین بکشید و کانکتور سیم ها را جدا کنید.

در ادامه می‌توانید به راحتی با فشار دادن زبانه کناری جعبه به داخل، کلید لامپ یخچال را از جعبه کنترل جدا کرده و کلید لامپ جدید را جایگزین کنید.

خرید کلید لامپ یخچال

برای اینکه این قطعه کاربردی دوباره دچار نقص نشود بهتر است که این محصول را از برندهای معتبر تهیه کنید. از برترین عرضه کنندگان لوازم داخلی یخچال برند صنایع برودتی سید صالحی است که در ایران یکی از بهترین ارائه دهندگان و واردکنندگان ابزار برودتی شناخته می‌شود.

این مجموعه که از بزرگترین تولیدکنندگان انواع ابزار برودتی است بهترین قطعات داخلی یخچال از جمله انواع کلید لامپ را با بهترین کیفیت تولید می‌کند در نتیجه اگر نیاز به خرید و تعویض کلید لامپ یخچال دارید می‌توانید این محصول را از این مجموعه تهیه نمایید.

خرید کلید لامپ یخچال

سخن پایانی

همان‌طور که اشاره شد لامپ یخچال برای روشن شدن وابسته به کارکرد خوب کلید لامپ است این قطعه کوچک و در عین حال مهم که در بدنه یخچال قرار دارد ممکن است دچار مشکل شود و نیاز به تعویض کلید لامپ یخچال به وجود آید که در این صورت پیشنهاد می‌شود این محصول را از برند صنایع سید صالحی تهیه نمایید چرا که صنایع برودتی سید صالحی ارائه دهنده بهترین و باکیفیت ترین خدمات در زمینه توزیع و تولید قطعات دستگاه های برودتی به مشتریان عزیز است.

اشتراک گذاری

Telegram
WhatsApp
Pinterest
Facebook
Email
مقالات مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *