صنایع برودتی سید صالحی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

علائم خرابی هیتر المنت یخچال و نحوه تست و تعویض آن

هیتر المنت یخچال
آنچه در این مقاله می‌خوانید

هیتر المنت یخچال ( Heater element of the refrigerator) یکی از مؤلفه‌های مهمی است که در یخچال‌ ها استفاده می‌شود و نقش بسیار مهمی را نیز در ایجاد سرمای داخل یخچال بر عهده دارد. به طور کلی هیتر‌هایی که در یخچال ‌ها وجود دارند، با تولید کردن گرما می‌توانند سبب تولید سرما در یخچال شوند. شاید این موضوع کمی پیچیده و حتی عجیب به نظر برسد، اما واقعیت دارد. در ادامه توضیحات کامل‌تری در این خصوص و همچنین در خصوص انواع علائم خرابی این هیتر المنت های یخچالی و صنعتی را ارائه خواهیم کرد تا شما نیز هرچه بهتر و بیشتر با این قطعات آشنا شوید.

علائم خرابی هیتر المنت یخچال

ابتدا به علائم خرابی هیتر المنت یخچال می‌پردازیم و سپس به سراغ بررسی کردن نحوه تعویض و یا تعمیر این قطعات می‌رویم. زمانی که این علائم را در یخچال خود مشاهده کردید، بدون اتلاف وقت یخچال را از برق بکشید و از یک تعمیرکار ماهر در این زمینه بخواهید که یخچال را برای شما تعمیر کند. اگر همچنان از یخچال در این حالت کار بکشید، امکان این موضوع وجود دارد که علاوه بر فشاری که بر روی هیتر‌ها وارد می‌شود، بر روی موتور دستگاه نیز فشار وارد شود.

همچنین در ادامه توضیحات کامل‌تری در این خصوص و همچنین در خصوص انواع علائم خرابی این المنت های یخچالی و صنعتی را ارائه خواهیم کرد تا شما نیز هرچه بهتر و بیشتر با این قطعات آشنا شوید.

  • برفک زدن یخچال و عدم آب شدن این برفک‌ها
  • بالا رفتن دمای داخلی یخچال
  • پایین آمدن میزان سرمای تولید شده در یخچال
  • عدم گرم بودن فضای پشت یخچال
  • یخ زدن آب داخل سینی در قسمت اواپراتور
  • جمع شدن آب در قسمت کشوی جا میوه‌ای
  • عدم امکان استفاده از یخساز یخچال

علائم خرابی هیتر المنت یخچال

نحوه تعویض هیتر المنت یخچال

حال که علائم مربوط به این مشکلات هیتر المنت یخچال را متوجه شدید، بهتر است به این موضوع بپردازید که چگونه می‌توانید هیتر المنت ها را تعویض کنید. البته حتماً به این نکته توجه داشته باشید که اگر قرار است هیتر‌های المنتی را تعویض کنید، نباید خودتان به این کار اقدام کنید. خرابی المنت ها می‌تواند مشکلات مختلفی از جمله برق گرفتگی را به وجود بیاورد. به همین خاطر نیز لازم است حتماً از یک فرد متخصص و اپراتور این کار کمک بگیرید. با این حال، بیان و توضیح این موارد می‌تواند به شما کمک کند که درک بهتری از پروسه انجام این کار داشته باشید.

ابتدا جریان برق دستگاه را کاملاً قطع کرده و از این بابت مطمئن می‌شوید که هیچ جریان برقی به دستگاه وصل نیست.

در مرحله بعدی تمامی محتویات داخل یخچال و همچنین قسمت فریزر را خالی کنید.

پس از خالی کردن یخچال به سراغ مرحله بعدی می‌رویم. در این مرحله لازم است پوششی که بر روی اواپراتور قرار گرفته است را باز کنید. این پوشش معمولاً با استفاده از چند پیچ و مهره بر روی بدنه دستگاه فیکس شده است که لازم است حتماً آن را بردارید و سپس به سراغ مرحله بعدی بروید.

نحوه تعویض هیتر المنت یخچال

در این مرحله باید سیم‌هایی که از یک سو به هیتر المنت یخچال و از سوی دیگر به موتور یخچال وصل شده‌اند را جدا کنی. در زمانی که هیتر المنت یخچال را از دستگاه یخچال جدا کردید می‌توانید المنت جدید را جایگزین کنید و سپس اتصالات آن را نیز محکم کنید.

در خصوص تعویض کردن هیتر المنت یخچال باید به یک نکته مهم توجه داشته باشید. اولاً آن که هیتر المنت های برخی از یخچال ‌ها به شکل یک استوانه شیشه‌ای می‌باشند. اگر یخچال شما نیز از این مدل هیتر‌ها استفاده می‌کند، نباید به هیچ وجه هیتر را با دست لمس کنید. لمس کردن این قطعه از یخچال می‌تواند سبب تولید گرمای اضافی در آن و حتی سوختن هیتر و موتور یخچال با هم شود.

گاهی اوقات این اتفاق به صورت غیر عمد پیش می‌آید، در صورتی که چنین موضوعی بروز پیدا کرد، بهترین کار آن است که شیشه را با یک دستمال تمیز و بدون کرک و الکل پاکسازی کنید تا اثری از دست و اثر انگشت بر روی آن باقی نماند. پس از جایگذاری المنت جدید نیز باید مجدداً کاور آن را بسته و المنت یخچال را فیکس کنید. سپس می‌توانید یخچال را به برق بزنید و از کارکرد آن کاملاً مطمئن شوید.

کلام پایانی

در خصوص هیتر المنت یخچال ‌ها و همچنین علائم و شواهدی که نشان می‌دهند هیتر المنت یک یخچال دچار خرابی شده است، در این مقاله صحبت کردیم. مسلماً اگر با چنین اتفاق ناخوشایندی روبرو شوید، به دلیل آن که علائم و نشانه‌های آن را می‌شناسید، می‌دانید که باید دقیقاً چه کاری را انجام دهید و از چه راهی برای تعمیر کردن یخچال خود اقدام کنید. در صورتی که نیاز به هرگونه المنت یخچال و یا هر قطعه دیگری از یخچال ‌های معمولی و صنعتی خود داشتید، می‌توانید به صنایع برودتی سید صالحی مراجعه کنید. در این مرکز می‌توانید بهترین و همچنین باکیفیت‌ترین اجناس و محصولات را با بهترین قیمت‌ها تهیه کنید.

اشتراک گذاری

Telegram
WhatsApp
Pinterest
Facebook
Email
مقالات مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *