صنایع برودتی سید صالحی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی

ریموت کنترل کولر گازی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی (Guide to using the AC remote control) شاید یکی از دغدغه‌های مهم برای خریداران این وسیله باشد. چنانچه شما هم طرز کار با کنترل کولر گازی را نمی‌دانید نکته مهمی که باید بدانید این است که تمام کولرهای گازی و سیستم‌های تهویه مطبوع عملکرد مشابه دارند از این رو تمام کنترل‌ها تقریباً شبیه به هم هستند و تنها از لحاظ شکل ظاهری تفاوت‌هایی با هم دارند.

حال جهت آشنایی با کارکرد انواع کنترل کولر گازی بهتر است در ادامه با ما همراه باشید.

راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی

یکی از نکات مهمی که در راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی باید به آن توجه شود نحوه کار با کلیدهای این کنترل است. یادگیری نحوه کارکرد کلیدهای کنترل کولر گازی به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید با برندهای مختلف این وسیله کار کنید.

  • دکمه روشن و خاموش کنترل

یکی از مهم‌ترین دکمه‌های کنترل کولر گازی (start/stop) دکمه روشن و خاموش است که همچون دیگر لوازم برقی وظیفه روشن و خاموش کردن کولر گازی را بر عهده دارد. هنگامی که شما این دکمه را می‌زنید دستگاه در حالتی که آخرین بار خاموش کرده‌اید روشن خواهد شد.

  • دکمه انتخاب حالت کار دستگاه

دکمه mod دیگر دکمه در کنترل کولر گازی است که برای انتخاب حالت کاری دستگاه استفاده می‌شود و در راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی باید مورد توجه قرار گیرد. با این دکمه می‌توانید انتخاب کنید که کولر گازی در چه حالتی و با چه فشاری کار کند.

توجه داشته باشید این دکمه که پرکاربردترین دکمه در ریموت کولر گازی است در بیشتر کولرها ۵ حالت یکسان که شامل حالت پنکه، حالت سرمایش، حالت جذب بیشتر رطوبت، حالت گرمایش در زمستان و حالت اتوماتیک است می‌شود.

  • دکمه تنظیم درجه حرارت اتاق

دکمه دیگر در کنترل کولر گازی، دکمه تنظیم درجه حرارت اتاق است که مخصوص تنظیم کردن درجه برودت یا حرارت اتاق است.

  • دکمه انتخاب سرعت فن

از دیگر دکمه‌های ریموت کنترل کولر گازی دکمه انتخاب سرعت فن است که می‌تواند در چهار حالت کم، متوسط، زیاد و نامنظم (کوهستانی) تنظیم شود و در راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی اهمیت زیادی دارد.

نحوه تغییر درجه کولر گازی از فارنهایت به سانتی‌گراد

چگونه اسپلیت را از حالت فن خارج کنیم

نکته مهم دیگر در راهنمای استفاده از ریموت کولر گازی، چگونگی خارج کردن اسپلیت از حالت فن است. در این خصوص باید بدانید خاموش کردن فن اسپلیت در مدل‌های مختلف کولر گازی ممکن است متفاوت باشد.

برای این منظور باید دکمه fan را بر روی ریموت انتخاب کنید و با استفاده از این دکمه می‌توانید سرعت فن را افزایش یا کاهش دهید و یا فن را خاموش نمایید. از آنجایی که در همه کنترل‌ها این دکمه قابل مشاهده است به راحتی می‌توانید آن را پیدا کنید.

قفل کودک کنترل کولر گازی

در راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی نکته مهم دیگری که باید توجه داشته باشید نحوه فعال و غیر فعال کردن قفل کودک این کنترل است. برای این منظور معمولاً در بیشتر کنترل‌ها چنانچه کلید مثبت و منفی با هم فشار داده شود و چند ثانیه آن را نگه دارید قفل کودک فعال و یا غیر فعال خواهد شد.

نحوه تنظیم تایمر کولر گازی

نکته دیگر در خصوص راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی، نحوه تنظیم تایمر است. برای این منظور ابتدا باید گزینه تایمر را فشار دهید تا دو زمان برای روشن یا خاموش شدن دستگاه برای شما نمایش داده شود.

با فشردن دکمه ست می‌توانید زمان روشن شدن یا خاموش شدن را انتخاب نمایید. همچنین با استفاده از دکمه + و – می‌توانید ساعت دلخواه خود را تنظیم کنید. برای پاک کردن تنظیمات تایمر کولر گازی نیز بعد از فشار دادن دکمه تایمر، باید دکمه clear را فشار دهید.

نحوه تغییر درجه کولر گازی از فارنهایت به سانتی‌گراد

برای تغییر درجه کولر گازی از فاز نهایت به سانتی‌گراد یا بالعکس بهترین راهکار کمک گرفتن از دفترچه محصول است. البته معمولاً در بیشتر مدل‌ها می‌توانید وقتی کولر در حالت خاموش است به صورت هم‌زمان دکمه mode و فلش پایین را فشار دهید که این کار موجب تغییر درجه از فارنهایت به سانتی‌گراد می‌شود.

دکمه انتخاب سرعت فن

خرید لوازم جانبی کولر گازی

علاوه بر اینکه راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی اهمیت زیادی دارد استفاده از لوازم جانبی کولر گازی نیز نقش مهمی در حفظ دمای راحت داخل خانه به ویژه در فصول گرم سال خواهد داشت.

با این حال چنانچه نیاز به خرید لوازم کولر گازی داشتید می‌توانید به صنایع برودتی سید صالحی مراجعه کرده و انواع این وسایل که شامل شیر برقی کولر گازی، شیر سرویس صاف کندانسور، صفحه براکت کولر گازی، بلوور فن کولر گازی و … است را تهیه کنید.

سخن پایانی

توجه به نکات مهم در راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی اهمیت زیادی دارد. علاوه بر این استفاده از لوازم کولر گازی باکیفیت نیز بسیار مهم است و نقش اساسی در کیفیت کار این وسیله دارد.

برای خرید تمامی لوازم کولر گازی می‌توانید به فروشگاه صنایع برودتی سید صالحی مراجعه کنید. صنایع برودتی سید صالحی ارائه دهنده بهترین و باکیفیت ترین خدمات در زمینه تولید و توزیع قطعات دستگاه‌ های برودتی به مشتریان عزیز می‌باشد.

اشتراک گذاری

Telegram
WhatsApp
Pinterest
Facebook
Email
مقالات مرتبط
۲۰ فروردین, ۱۴۰۳
بدون دیدگاه
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *