صنایع برودتی سید صالحی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

خنک نکردن کولر ماشین (برسی دلایل + رفع مشکل)

خنک نکردن کولر ماشین
آنچه در این مقاله می‌خوانید

یکی از دغدغه‌های افراد به خصوص در فصل تابستان خنک نکردن کولر ماشین ( Car AC is Not Blowing Cold Air) است. این مشکل می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد به ویژه اگر این معضل در سفر شما به مناطق گرم و شرجی رخ دهد، غیر قابل تحمل خواهد بود. از این رو ما سعی کرده‌ایم در ادامه مواردی را در خصوص دلایل و روش های رفع این مشکل بیان کنیم.

دلایل خنک نکردن کولر ماشین

در این قسمت به 4 دلیل مهم و اصلی خنک نکردن کولر گازی و راه های رفع این مشکلات می پردازیم.

خالی شدن گاز کولر

یکی از مهم‌ترین دلایلی که موجب خنک نکردن کولر ماشین می‌شود، تمام شدن گاز کولر است. در این صورت کولر ماشین عملکرد درستی نخواهد داشت و با سر و صدای زیاد همراه است. در واقع اگر برای شما هم سؤال پیش آمده چرا کولر ماشین باد گرم می‌زند حتماً باید از تنظیم بودن گاز کولر مطمئن شوید.

اندازه‌گیری میزان گاز کولر ماشین لازم است که با کمک افراد متخصص انجام شود و چنانچه مقدار آن کم بود مکانیک مجرب اقدام به شارژ گاز کولر خواهد کرد. البته ابتدا برای رفع این مشکل باید نشتی گاز کولر خودرو مورد بررسی قرار گیرد و در صورت نشتی لوله‌ها تعویض شوند.

ایراد در فن کندانسور

از دیگر دلایلی که موجب خنک نکردن کولر ماشین می‌شود، مشکل در فن کندانسور است. در صورت خراب شدن این فن، فشار گاز بالا می‌رود و در نهایت کولر قطع خواهد شد. پس چنانچه برای شما هم سؤال پیش بیاید که چرا کولر ماشین کار نمی‌ کنه در اولین مرحله باید به بررسی فن کمپرسور بپردازید.

دلایل مختلفی برای خرابی فن کندانسور وجود دارد؛ به طوری که اگر موتور فن، باتری ماشین، دور موتور یا رله فن کندانسور عملکرد نادرست داشته باشد این قطعه نیز دچار خرابی خواهد شد. گاهی اوقات ایراد در فن کندانسور نه تنها موجب روشن نشدن کولر ماشین می‌شود بلکه در این زمان کولر ماشین روشن خواهد شد اما باد گرم تولید می‌کند.

ایراد در فن کندانسور

خرابی سنسور فشار گاز

خراب بودن سنسور فشار گاز از دیگر علت‌ های خنک نکردن کولر ماشین است. حال اگر می‌خواهید بدانید علت خنک نکردن کولر ماشین در گرما چیست؟ باید به بررسی این قطعه بپردازید. چنانچه فشنگی گاز کولر دچار خرابی شده باشد لازم است که سریعاً مشکل آن برطرف گردد تا عملکرد کولر ماشین به حالت درست برگردد. برای این امر حتماً باید از یک مکانیک باتجربه کمک بگیرید. چنانچه نیاز به تعویض قطعه باشد لازم است بدانید صنایع برودتی سید صالحی صفر تا صد لوازم کولر اتومبیل را با قیمتی مناسب و کیفیت اورجینال به اقصی نقاط کشور ارائه می‌دهد. در نهایت می‌توانید تمام قطعات را از این مجموعه تهیه کنید.

معیوب شدن سیستم برق رسانی کولر

در کنار مشکل خنک نکردن کولر ماشین، اگر برای شما هم سؤال پیش آمد که چرا کولر ماشین روشن نمی ‌شه و اصلاً شروع به کار نمی‌کند ممکن است به دلیل خرابی مجموعه برق رسانی کولر باشد. این سیستم که شامل سوکت ‌ها، سیم ‌ها، فیوز کولر، فشنگی کولر، فن رله و غیره می‌شود چنانچه دچار خرابی شود ممکن است سیستم کولر اصلاً روشن نشود یا به درستی عمل نکند.

خنک نکردن کولر ماشین در حالت ایستاده

از دیگر مشکلاتی که برای کولر ماشین رخ می‌دهد خنک نکردن کولر ماشین در حالت درجا است. البته می‌توان گفت این مشکل در واقع دلیل منطقی دارد زیرا وقتی در حالت ایستاده کولر خودرو روشن می‌شود دور موتور و پاشش سوخت به طور هم‌زمان افزایش پیدا خواهد کرد و در این صورت موتور نمی‌تواند بازدهی مناسبی داشته باشد و در نهایت کولر کمتر خنک خواهد کرد. روشن کردن کولر خودرو در حالت ایستاده موجب افزایش مصرف بنزین شده و همچنین دمای موتور را بیش از اندازه گرم خواهد نمود.

خنک نکردن کولر ماشین در حالت ایستاده

معیوب شدن ترموستات داخل کابین

خراب شدن ترموستات داخل کابین خودرو از دیگر دلایل خنک نکردن کولر ماشین ( Car AC is Not Blowing Cold Air) است، زیرا این قطعه وظیفه تشخیص دمای هوا و کنترل میزان سرما و گرما را بر عهده دارد. در نهایت چنانچه خراب شود موجب گرم‌تر شدن یا سردتر شدن بیش از اندازه کولر خودرو خواهد شد. در صورت معیوب شدن این قطعه باید آن را تعویض کرد تا مشکل خنک نکردن کولر برطرف گردد.

کثیف بودن اپراتور کولر

اپراتور قطعه‌ای است که وظیفه انتقال باد سرم و گرم را به داخل کابین خودرو بر عهده دارد. بنابراین چنانچه این قطعه به دلیل تجمع آلودگی‌ها و گرد و غبار کثیف شود، کولر ماشین به درستی خنک نخواهد کرد. برای حل این مشکل یا باید به تمیز کردن اپراتور و فیلتر پرداخت و یا نیاز به تعویض فیلتر خواهد بود.

سخن پایانی

خنک نکردن کولر ماشین دلایل بسیار مختلفی دارد که در بعضی موارد نیاز به تعویض قطعات است تا این مشکل برطرف شود. البته ابتدا نیاز به بررسی دلیل خنک نکردن کولر ماشین بوده و در انتها چنانچه متوجه شدید معیوب بودن قطعه‌ای موجب این مشکل شده است می‌توانید از مجموعه‌های معتبر این قطعه را تهیه کنید. در این میان لازم است بدانید صنایع برودتی سید صالحی ارائه دهنده بهترین و باکیفیت ‌ترین خدمات در زمینه تولید و توزیع قطعات دستگاه‌ های برودتی به مشتریان عزیز می‌باشد.

https://seyedsalehii.com/

اشتراک گذاری

Telegram
WhatsApp
Pinterest
Facebook
Email
مقالات مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *