صنایع برودتی سید صالحی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

صفر تا صد آشنایی با انواع المنت یخچال + قیمت المنت یخچال

انواع المنت یخچال
آنچه در این مقاله می‌خوانید

انواع المنت یخچال (Types of refrigerator heater elements) و صنعتی در یخچال ‌های معمولی و صنعتی وجود دارند که هر کدام از آن‌ها می‌توانند کاربرد‌های ویژه و خاص خودشان را داشته باشند. معمولاً هیتر‌ها می‌توانند به شکل‌های مختلفی در یخچال ‌ها استفاده شوند، به همین دلیل نیز بهتر است بدانید که کدام مدل از یخچال‌ ها از چه نوع هیتری استفاده می‌کنند. در این مقاله به بررسی انواع هیتر‌ها و یخچال ‌ها خواهیم پرداخت تا بدانید که دقیقاً از کدام یک از موارد می‌توانید استفاده‌های بهتر و بهینه‌تری داشته باشید.

انواع المنت یخچال

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در حوزه انواع المنت یخچال باید به آن توجه کنیم، مربوط به انواع و اقسام آن می‌شود. انواع المنت هایی که در یخچال ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، می‌توانند شامل سه مدل خاص و مختلف شوند که هر کدام از آن‌ها دارای ویژگی‌های منحصر به فرد خودشان هستند و به همین دلیل نیز می‌توانند ویژگی‌های مختلفی را نیز از خودشان نشان دهند. المنت های میله‌ای فلزی، شیشه‌ای و لوله‌ای آلومینیومی این سه دسته المنت را تشکیل می‌دهند.

انواع المنت یخچال

المنت های شیشه‌ای

این مدل از المنت ها دارای توانی بین ۵۰ تا ۲۰۰ وات هستند. از سوی دیگر نیز اندازه آن‌ها چیزی بین ۳۰ الی ۶۰ سانتی‌متر می‌باشد. از جمله مزیت‌ها و ویژگی‌های که این المنت های شیشه‌ای دارند، می‌توانیم به نصب آسان و راحت آن‌ها و همچنین میزان مصرف کمتر انرژی آن‌ها اشاره کنیم.

المنت های شیشه‌ای دارای معایبی نیز هستند که سبب می‌شود استفاده از این مدل از المنت ها بسیار پرکاربرد نباشد. در صورتی که بر روی این المنت ها آب ریخته شود، دچار شکستگی می‌شوند. از سوی دیگر نیز اگر نور و گرما به بخش‌هایی از این المنت ها نرسد، احتمالاً در آن بخش‌ها شاهد برفک خواهید بود که می‌تواند عملکرد یخچال را به طور کامل مختل کند.

المنت های فلزی

مورد بعدی از انواع المنت یخچال ، المنت های میله‌ای فلزی هستند. این نوع از المنت ها دارای متریال اولیه استیل و یا همان فولاد می‌باشند که غالبا طول آن‌ها نیز بین ۳۰ الی ۱۴۰ سانتی‌متر است. میزان توان این مدل از المنت ها بین ۱۵۰ تا هزار وات است که بسیار بیشتر از المنت های شیشه‌ای است. امکان نصب ساده‌تر و همچنین تحمل گرمای بیشتر در این مدل از المنت ها دیده می‌شود که سبب می‌شود از آن‌ها در بسیاری از یخچال ‌ها استفاده کنند. با این وجود این محصولات دارای معایبی نیز می‌باشند. مصرف زیاد انرژی و امکان ذوب شدن پلاستیک‌هایی که در اطراف المنت قرار دارد از جمله مهم‌ترین معایب این نوع از المنت های فلزی است.

المنت های آلومینیومی

دسته سوم از انواع المنت یخچال ها با نام المنت های الومینیومی شناخته می‌شوند. طول این محصول می‌تواند بین ۱ تا ۱۲ متر باشد و معمولاً توانی که تولید می‌کند نیز بین ۲۵ تا ۴۰۰ وات است. انتقال حرارت بسیار مناسب و خوب، عملکرد مناسب در آب کردن برفک‌ها و همچنین میزان مصرف انرژی پایین از جمله مهم‌ترین کاربرد‌های المنت های آلومینیومی است.

این مدل از محصولات دارای طول چندین برابری دیگر المنت ها هستند. همین موضوع باعث می‌شود تا نحوه ساخت آن‌ها اهمیت زیادی داشته باشد و بر روی موضوعات مختلفی تأثیرگذار باشد. بنابراین اگر به درستی این محصولات ساخته نشوند، می‌توانند مشکلات مختلفی را به وجود آورند.

المنت های آلومینیومی

قیمت المنت یخچال

انواع المنت یخچال می‌توانند دارای قیمت‌های مختلفی نیز باشند. زمانی که برای خرید المنت های یخچال ‌ها به فروشگاه‌های مختلفی مراجعه می‌کنید، متوجه این موضوع می‌شوید که هر کدام از آن‌ها می‌توانند دارای تعرفه‌های متفاوتی باشند. به همین دلیل نیز بهتر آن است که حتماً در ابتدا بدانید که یخچال شما از چه نوع المنتی استفاده می‌کند و سپس از فروشگاه معتبر و مناسبی المنت مورد نظر خودتان را خریداری کنید.
معمولاً قیمت المنت ها می‌تواند از ۲۰۰ هزار تومان شروع شده و تا حدود ۸۰۰ هزار تومان نیز برسد که با توجه به نوع المنت ها در نظر گرفته می‌شود.

کلام پایانی

انواع المنت یخچال را در طول این مطلب بررسی کردیم و ویژگی‌های هر کدام را نیز توضیح دادیم. زمانی که قصد دارید تا در مورد المنت های یخچال اطلاعات بیشتری کسب کنید، می‌توانید به سایت صنایع برودتی سید صالحی مراجعه نمایید تا صفر تا صد انواع المنت ها و یخچال‌ ها را متوجه شوید. از سوی دیگر نیز اگر نیاز به قطعه یدکی و یا هر مورد دیگری داشتید، می‌توانید از این فروشگاه خرید کنید زیرا با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت می‌توانید خرید خود را انجام دهید.

اشتراک گذاری

Telegram
WhatsApp
Pinterest
Facebook
Email
مقالات مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *