صنایع برودتی سید صالحی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

راهنمای خرید مه ساز گلخانه کوچک

خرید مه ساز گلخانه کوچک
آنچه در این مقاله می‌خوانید

همان‌طور که می‌دانید، گلخانه ها محیط هایی بسته و قابل کنترل و مناسب برای پرورش و رشد انواع متنوعی از گیاهان و میوه‌ها می‌باشند. هر گلخانه با توجه به محصولات مدنظر برای پرورش، نیاز به ایجاد شرایط خاص و مناسب مخصوص رشد همان محصول را دارد. ازاین‌رو برای ایجاد این شرایط خاص از دستگاه‌ها و ابزارهایی دقیق در درون گلخانه ها بهره‌گیری می‌شود. از مهم‌ترین این دستگاه‌ها می‌توان تجهیزات گرمایشی و دستگاه‌های رطوبت ساز را نام برد که از اجزای حیاتی برای ادامه‌ی حیات گلخانه بوده و تأثیر مستقیم بر رشد گیاهان و ایجاد رطوبت مناسب محیط گلخانه دارند. برخی از گیاهان موجود در گلخانه آب موردنیاز خود را نیز از طریق برگ های خود جذب می‌کنند که دستگاه‌های مه پاش هم آب موردنیاز این گیاهان را تأمین و هم دمای هوای داخلی گلخانه را کاهش می‌دهند. در این مقاله ما به بررسی ویژگی‌ها و راهنمای خرید مه ساز گلخانه می‌پردازیم. با ما در این نوشته از صنایع برودتی سید صالحی  همراه باشید.

خرید مه ساز گلخانه کوچک

دستگاه‌های رطوبت ساز با تبدیل آب به ذرات و قطرات بسیار ریز، باعث افزایش سرعت بخار شدن آن می‌شوند. این ذرات کوچک آب ساطع شده از دستگاه مه پاش برای بخار شدن نیاز به گرما دارند که این گرما را از محیط گرفته و همزمان با بخار شدن، هوای داخل گلخانه را نیز خنک‌تر می‌کنند. در پی این پروسه، رطوبت درون گلخانه نیز افزایش می‌یابد. دستگاه‌های مه پاش انواع متفاوتی دارند که شما نیز اگر قصد ایجاد گلخانه‌ی موردنظر خود را دارید با توجه به بودجه و ابعاد گلخانه‌ی خود می‌توانید خرید مه ساز گلخانه کوچک مدنظر را خریداری کنید. در بحث راهنمای خرید مه ساز گلخانه می‌توانیم به انواع مه پاش ها اشاره کنیم که عبارت‌اند از: رطوبت ساز پروانه ای (یا دیسکی)، رطوبت ساز التراسونیک و مه پاش های نازلی.

کاربرد و فواید استفاده از خرید مه ساز گلخانه کوچک

در بحث راهنمای خرید مه ساز گلخانه کوچک به اهمیت و نیاز استفاده از مه سازها در فضای داخلی گلخانه اشاره کردیم. دانستن این نکته خالی از لطف نیست که دستگاه‌های مه پاش ازجمله دستگاه‌های باقیمت پایین بوده و مصرف بهینه‌ی آب و برق و کم بودن مصارف تعمیری این مدل از ماشین‌ها از فواید بسیار ویژه‌ی آن‌ها می‌باشد. دستگاه‌های رطوبت ساز نقش مهمی در سالن های مخصوص برای پرورش قارچ و پرورش و تولید گیاهان هیدروپونیک نیز عهده دار هستند. از ویژگی‌های مهم دستگاه‌های مه پاش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ویژگی‌های مهم دستگاه‌های مه پاش

  • بهبود کیفیت محصولات
  • مصرف بهینه‌ی آب و صرفه جویی
  • کمک به خنک کردن هوا در تابستان
  • امکان کنترل دما و رطوبت درون گلخانه
  • تصفیه‌ی هوا و گرد و غبار درون گلخانه
  • مانع از یخ زدن محصولات در فصل زمستان
  • امکان به وجود آوردن رطوبت بسیار بالا تا حدود 95 درصد
  • استفاده به‌عنوان سم پاش جهت ضد عفونی کردن گلخانه

اشتراک گذاری

Telegram
WhatsApp
Pinterest
Facebook
Email
مقالات مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *