صنایع برودتی سید صالحی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

قوی شدن کولر ماشین و بهترین شیوه ارتقا قدرت کولر

قوی شدن کولر ماشین
آنچه در این مقاله می‌خوانید

استفاده از کولر ماشین در فصل گرما بسیار رواج دارد و اگر کولر ماشین فاقد قدرت کافی باشد رانندگی در فصل تابستان مخصوصا در ازدحام و ترافیک بسیار طاقت فرسا و سخت است. باید گفت قدرت کولر ماشین بعد از چند وقت استفاده کاهش پیدا می‌کند و رانندگان به دنبال راهکارهایی برای قوی شدن کولر ماشین (Strengthening the car cooler) و بهترین شیوه ارتقا قدرت کولر هستند. توصیه می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تا انتهای مقاله از صنایع برودتی سید صالحی همراه ما باشید.

راهکارهایی برای قوی شدن کولر ماشین

باید گفت که بعد از مدتی استفاده از کولر ماشین به مرور از قدرت کولر ماشین کاسته می‌شود حال در این هنگام باید به چه راهکارهایی اندیشید؟ چندین راه برای افزایش قدرت خنک کنندگی کولر خودروها وجود دارد که در ادامه به طور کامل در مورد هر یک توضیح خواهیم داد:

راهکارهایی برای قوی شدن کولر ماشین

تمیز نمودن دریچه‌های کولر

یکی از راه‌ها جهت قوی شدن کولر ماشین تمیز کردن دریچه‌های کولر است که در این روش می‌توانید از ابر و فوم‌ها استفاده کنید. مقداری ابر و فوم تهیه کنید و آن‌ها را همانند و هم اندازه دریچه‌های کولر برش بزنید و در انتها یک تکه چوب به آن‌ها متصل کنید و فوم‌ها را به داخل شیارهای دریچه کولر وارد نمایید. شما از طریق این فوم‌ها می‌توانید به راحتی داخل شیارها را تمیز نمایید و گرد و غبارهای موجود در شیارها را از بین ببرید.

ما در صنایع برودتی سید صالحی معتقدیم که لازم است در زمان تمیز نمودن شیارها مقداری محلول تمیزکننده بسازید که نحوه ساخت این محلول به این شیوه است که ابتدا آب ولرم را با مقداری سرکه سفید ترکیب نمایید باید دقت کنید که نسبت هر یک از آن‌ها با یکدیگر برابر باشد. برای از بین بردن بوی بد این محلول می‌توانید از چند قطره لیمو استفاده کنید. همه مواد ترکیب شده را به داخل شیارها اسپری کنید.

شما می‌توانید مقداری از این محلول را بر روی فوم‌ اسپری کنید و با داخل کردن فوم در دریچه‌ها آن‌ها را تمیز نمایید. اگر بر روی ابر و یا فوم جرم‌هایی را مشاهده کردید بهتر است دوباره ابر را به داخل محلول فرو ببرید و مجددا داخل دریچه‌ها را تمیز نمایید‌. در انتها با یک تکه ابر و یا فوم دیگر داخل دریچه‌ها را خشک نمایید. در انتها می‌توانید فوم و ابرهای برش‌زده شده را به طور کامل با مایع ظرفشویی بشویید و آن‌ها را خشک نماید و چندین ماه بعد برای شستشوی مجدد دریچه‌های کولر از این فوم‌ها استفاده نمایید.

تعویض کردن فیلتر هوا

لازم به ذکر است که هر ازچندگاهی نیاز است که فیلتر هوای کابین ماشین تعویض گردد. باید بدانید که محل قرارگیری این فیلترها در هر ماشین متفاوت از دیگری است و برای اطلاع از مکان دقیق فیلترها بهتر است به دفترچه راهنمای خودرو خود مراجعه کنید. بعد از اینکه دریچه فیلتر هوا را باز نموده‌اید باید فیلتر جدید را با فیلتر قدیمی تعویض کنید. باید دقت کنید که زمان تعویض فیلتر هوا به نوع مکانی که از خودرو در آن استفاده می‌کنید بستگی دارد اما به طور معمول باید سالی یکبار فیلتر هوا را تعویض کنید.

تعویض کردن فیلتر هوا

تمیز کردن مکنده‌های هوا

تمیز کردن سیستم کولر خودرو یکی دیگر از راه‌های قوی شدن کولر ماشین (Strengthening the car cooler) است. تعدادی دریچه در قسمت خارجی ماشین در زیر برف پاک کن‌ها در قسمت جلو ماشین قرار دارند که باعث دریافت هوا می‌شوند. این قسمت‌ها دارای یک فیلتر هستند که نیاز است بعد از گذشت مدتی آن‌ها را با اسپری هوا تمیز نماید و یا اینکه فیلتر قدیمی را با یک فیلتر جدید تعویض نماید.

روشن نمودن سیستم تهویه خودرو

بعد از اتمام تمام مراحل انجام شده بهتر است با یک محلول ضدعفونی تمام دریچه‌های ماشین خود را ضدعفونی کنید و بعد از آن خودرو خود را روشن کرده و کولر ماشین را روشن نموده و بر روی حداکثر قدرت قرار دهید. بعد از گذشت ده دقیقه دکمه A/C را خاموش نمایید و اقدام به باز کردن درها کنید‌. نیاز است که کولر خودرو به مدت ۵ دقیقه دیگر در همین حالت کار کند.

سرویس کردن خودرو آخرین راه برای قوی شدن کولر ماشین

بعد از اینکه تمام مراحل بالا را طی کردید اما در قدرت سیستم سرمایشی خودرو شما تغییری ایجاد نشد نیاز است که حتما به یک تعمیرگاه مراجعه کنید. امکان بروز مشکل در هر یک از قطعات کولر اتومبیل وجود دارد. شاید نیاز باشد بنا بر تشخیص تعمیرکار برخی از قطعات کولر خودرو نیاز به تعویض داشته باشد.

نتیجه گیری

دقت نماید که برای بهتر کارکردن کولر خودرو خود نیاز است که هر چند وقت یکبار تمام سیستم کولر را تمیز نماید و هرازچندگاهی لوازم کولر اتومبیل را چک نماید تا در صورت بروز مشکل اقدام به برطرف کردن آن نمایید و یا در صورت نیاز قطعات سیستم سرمایشی خودرو خود را تعویض نماید. صنایع برودتی سید صالحی لوازم کولر اتومبیل جهت قوی شدن کولر ماشین را در بالاترین سطح کیفی عرضه می‌کند.

اشتراک گذاری

Telegram
WhatsApp
Pinterest
Facebook
Email
مقالات مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *