صنایع برودتی سید صالحی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

خراب شدن و کار نکردن فن داخلی یخچال چگونه اتفاق می‌افتد؟

فن داخلی یخچال
آنچه در این مقاله می‌خوانید

برای پاسخ به این سؤال لازم است ابتدا شما با وظایف اصلی فن داخلی یخچال (Internal fan of the refrigerator) آشنا شوید، این فن وظیفه جابه جا کردن هوای سرد و بعد پخش یکنواخت سرما را در یخچال بر عهده دارد. همچنین وظیفه مهم دیگر آن خنک کردن قطعات یخچال است که با کار کردن باعث تولید گرما می‌شود. نکته جالب توجه درباره تعداد فن‌های یخچال این است که بستگی به مدل و سال تولید یخچال دارد و از 1 تا 4 عدد متفاوت است.

معمولا در یخچال‌های قدیمی از فن استفاده نمی‌کردند و سرما ایجاد شده به صورت مستقیم مواد غذایی را خنک نگه می‌داشت. اما به مرور زمان و بالاتر رفتن انتظار متقاضیان از یخچال فریزر ایده آل، برای ایجاد سرما بیشتر از دستگاه فن در سیستم تولید تمام یخچال فریزرها استفاده شد. کاربرد فن داخلی یخچال فریزرهای جدید بسیار ضروری است و با پیشرفت‌های تکنولوژی خصوصا در سال‌های اخیر معمولا از 4 فن استفاده می‌شود. در ادامه مطلب قصد داریم مهمترین سؤالات شما را راجع به کاربرد فن‌ها در یخچال، انواع فن، علائم خراب شدن فن‌های داخلی، دستگاه فن چیست و چه وظایفی در یخچال دارد پاسخ دهیم.

چه زمانی فن داخل یخچال شروع به کار کردن می‌ کند؟

زمانی که گاز یخچال از لوله‌های کندانسور و لوله مویی در یخچال عبور می‌کند باعث تولید سرما و خنک کردن محصولات غذایی در یخچال می‌شود. ممکن است برای شما این سؤال پیش آید که سرمای تولید شده به چه صورت در یخچال پخش می‌شود؟ در پاسخ به این سؤال باید به شما بگوییم که دستگاه فن یخچال مسئولیت به گردش درآوردن سرما را در تمام بخش‌های یخچال بر عهده دارد. اگر فن داخلی یخچال (Internal fan of the refrigerator) شما طوری طراحی شده باشد که به ترمودیسک به صورت مستقیم متصل شود بعد از اینکه یخچال را روشن کردید موتور فعالیتش را آغاز می‌کند و پس از مدت کوتاهی فن روشن می‌شود.

چه زمانی فن داخل یخچال شروع به کار کردن می‌ کند؟

دلیل اینکه بعد از روشن شدن موتور یخچال، فن شروع به کار کردن می‌کند این است که دمای ترمودیسک باید به حد استاندارد خود برسد تا اجازه فعالیت را به فن بدهد. اگر یخچال شما موتور اتومات داشته باشد یعنی دستگاه روی دیفراست تنظیم شده باشد در نتیجه زمانی که شما درب یخچال را باز می‌کنید موتور وسیله که مشغول به کار است فرمان خاموش شدن سوییچ لای درب فن را صادر می‌کند و پس از آن چراغ تعبیه شده در یخچال به صورت مدام روشن و خاموش خواهد شد. همچنین شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی فن داخلی یخچال و سایر فن های صنعتی و یخچالی به سایت صنایع برودتی سید صالحی سر بزنید.

انواع فن یخچال

ما می‌توانیم فن داخلی یخچال را بر اساس کارکرد, ولتاژ و نوع دور (ثابت یا متغیر) دسته‌بندی کنیم. لازم است بدانید ما دسته‌بندی انواع فن در یخچال را بر اساس کارکرد هر یک و محل قرار گرفتن آن در داخل یخچال تعیین می‌کنیم. ما در ادامه مطلب به توضیح انواع فن‌های یخچالی می‌پردازیم اما پیش از آن خوب است بدانید که فن‌های داخل یخچال از نظر ولتاژ و نوع دور به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. پس تا آخر مطلب همراه ما باشید تا اطلاعات مفیدی را کسب نمایید.

دسته‌ بندی فن‌ های یخچالی از نظر دور

در این بخش قصد داریم تا اطلاعات مفیدی را درباره انواع فن داخلی یخچال به لحاظ نوع دور در اختیار شما مخاطبان محترم قرار دهیم.

فن با دور ثابت

معمولا فن‌های کندانسور که به آن‌ها فن داخلی یخچال هم گفته می‌شود دارای دور ثابت و مشخصی است.

فن با دور متغیر

معمولا در تولید یخچال فریزرهای جدید از این نوع فن استفاده می‌شود و با توجه به نیاز دستگاه تعداد دور فن ها توسط برد یخچال تعیین می‌شود. معمولا جنس این نوع فن از سرامیک است همچنین به عنوان فن اواپراتور نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دسته‌ بندی فن‌ های یخچالی از نظر دور

دسته‌ بندی فن بر اساس کارکرد

ما برای این نوع از دسته‌بندی بر اساس کارکرد و جای قرار گرفتن فن در دستگاه یخچال فریزر که از متداول‌ترین انواع دسته‌بندی است استفاده می‌کنیم. در مهم‌ترین نوع دسته‌بندی فن‌های یخچال به 3 مورد اساسی اشاره شده است که 3 نوع فن به شرح زیر است:

  • فن اواپراتور
  • فن کندانسور
  • فن داخلی

نتیجه‌گیری

شما مخاطبان محترم می‌توانید با مطالعه این مطالب اطلاعات بسیار مفیدی را درباره دلایل خراب شدن فن‌ داخلی یخچال ، انواع فن و جایگاه تعبیه هر کدام در دستگاه یخچال فریزر، نحوه ی کارکرد، راه‌های تعمیر آن‌ها و مهم‌تر از همه وظایف فن‌ها در یخچال فریزرهای خانگی به دست آورید. صنایع برودتی سید صالحی فن داخلی یخچال را در بالاترین سطح کیفی عرضه می‌کند. همچنین به تولید محصولات دیگری مانند انواع فن های صنعتی یخچالی با استفاده از آخرین متد و تکنولوژی روز دنیا می‌پردازند و تلاش می‌کنند تا دستگاه‌های یخچال فریزر بسیار کارآمدتری را در بازار برای فروش عرضه کنند.

اشتراک گذاری

Telegram
WhatsApp
Pinterest
Facebook
Email
مقالات مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *